Սինոփսիս Արմենա ընկերության հանրային կապերի հետ բաժնից տեղեկացնում են, որ այսօր ԱՄՆ-ի Կալիֆորնիա նահանգի սենատոր Ջոզեֆ Սիմիթյանն այցելել է Վիասֆեր Տեխնոպարկ:
Վիասֆեր Տեխնոպարկի նախագահ Թոնի Մորոյանը բարձրաստիճան հյուրին ծանոթացրել է Տեխնոպարկի տարածքում տեղակայված CUBIC Corporation, SCDM եվ այլ ընկերությունների գործունեության հետ:
Սինոփսիս Արմենիայի տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանի ուղեկցությամբ սենատորը շրջայց է կատարել Տեխնոպարկի տարածքում գտնվող էլեկտրոնային նախագծման համաշխարհային առաջատար ամերիկյան ընկերության՝ Սինոփսիսի հայաստանյան մասնաճյուղի գիտա-արտադրական կենտրոնում:
Այնուհետև սենատոր Ջոզեֆ Սիմիթյանն այցելել է Սինոփսիս Արմենայի ուսումնական դեպարտամենտի նոր մասնաշենքը, որտեղ հանդիպել է ՀՊՃՀ-ի Սինոփսիսի կրթական ծրագրով սովորող ուսանողների հետ:

29 Сентябрь 2011 - 13:45 AMT
В отделе по связям с общественностью компании “Sinopsis Армения” сообщают, что сенатор штата Калифорния (США) Джозеф Симитян посетил технопарк “Виасфер”.
Председатель технопарка Тони Мороян познакомил высокого гостя с деятельностью компаний CUBIC Corporation, SCDM и др., находящихся на территории технопарка.
В сопровождении директора компании “Sinopsis Армения” Овика Мусаэляна сенатор посетил научно-производственный центр филиала известного мирового лидера по электронному проектированию – компании “Sinopsis” в Армении.
Затем сенатор посетил новый корпус учебного департамента компании “Sinopsis Армения”, где встретился со студентами Армянского государственного архитектурного университета, обучающимися по учебной программе компании “Sinopsis Армения”.