«ԱրմենՏել» ընկերության հանրային կապերի բաժինը տեղեկացնում է, որ ընկերությունը Հայկական տուրիզմի ինստիտուտի ուսումնական համակարգչային նոր կենտրոնին սարքավորումներ և կահույք է նվիրել: Այժմ կենտրոնը հագեցած է ժամանակակից համակարգչային տեխնիկայով և ինտերնետով:
«Այս արարողությունը նվիրվում է զբոսաշրջության միջազգային օրվան, որը նշվել է այս շաբաթ: Մեր սոցիալական ծրագրերի կարգախոսն է` «Beeline հանուն պայծառ ապագայի» – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Ուրախ ենք, որ մեր մասնագիտացված բուհը այդպիսի նվեր է ստանում հենց մեր մասնագիտական տոնի առթիվ: «ԱրմենՏել» -ի այս քայլը տուրիզմի ոլորտի նոր մասնագետներ պատրաստելու գործում մեծ ներդրում է», – նշեց Հայկական տուրիզմի ինստիտուտի ռեկտոր, պրոֆեսոր Ռոբերտ Մինասյանը:
Հայկական տուրիզմի ինստիտուտը` Ռուսաստանի տուրիզմի միջազգային ակադեմիայի մասնաճյուղ է և հավատարմագրված է ՌԴ կրթության և գիտության նախարարության կողմից: Հայաստանում Բուհը գործում է 2002 թվականից և հանդիսանում է Եվրոպական առաջատար դպրոցների Ասսոցիացիայի անդամ:

Компания “АрменТел” объявила о передаче оборудования и мебели для нового учебного компьютерного центра в Армянском институте туризма. Центр рассчитан на двадцать учебных мест, оснащенных современной компьютерной техникой и доступом в Интернет.
“Наш подарок институту приурочен к международному Дню туризма, который отмечался на этой неделе. “Яркое будущее с Beeline” – это девиз наших социальных проектов”, – отметил генеральный директор “АрменТел” Игорь Климко.
“Мы очень рады, что наш профильный институт получает такой подарок именно к нашему профессиональному празднику”, – отметил ректор Армянского института туризма, профессор Роберт Минасян.
Армянский институт туризма – филиал Российской международной академии туризма, аккредитован министерством образования и науки РФ. Вуз действует на территории Армении с 2002 года и является членом Ассоциации ведущих европейских школ.