Հոկտեմբերի 3-9 առաջին անգամ Հայաստանում տեղի կունենա ավելի քան 9 մլն դրամ մրցանակային ֆոնդով (25 000 ԱՄՆ դոլար) Futures դասի կանանց թենիսի մրցաշար, որն անցկացնում է Հայաստանի Թենիսի Ֆեդերացիան` Վիվա-Սել ՄՏՍ-ի հովանավորությամբ:
Մրցաշարին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել ավելի քան 200 թենիսիստուհիներ, այդ թվում նաև աշխարհի 130-րդ համար հանդիսացող Լեսյա Ցուրենկոն (Ուկրաինա), 176-րդ համար Մարգարիտա Չախնաշվիլին (Վրաստան) և այլ թենիսիստուհիներ, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի Թենիսի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից:
Հոկտեմբերի 1-2 տեղի կունենան մրցաշարի նախընտրական խաղերը, իսկ հոկտեմբերի 3-ից կմեկնարկեն հիմնական խաղերը: Խաղերը ընթանալու են ամեն օր «Orange Tennis» ակումբում առավոտյան ժամը 10-ից:
Մրցաշարին անմիջապես կհաջորդի հոկտեմբերի 10-16-ը «Play City Cup»-ը 10 000 ԱՄՆ դոլար մրցանակային ֆոնդով: Մրցաշարերը դատելու են Միջազգային Թենիսի Ֆեդերացիայի մրցավարներ:
Այս տարի Երևանում արդեն իսկ անցկացվել են միջազգային յոթ պատանեկան, երկու Futures դասի տղամարդկանց մրցաշարեր:

30 Сентябрь 2011 - 12:10 AMT
3-9 октября в Ереване состоится международный теннисный турнир серии Futures среди женщин с призовым фондом 9 млн драмов (25 тыс. долларов), который организовали теннисная Федерация Армении и “VivaCell-MTS”.
Заявки для участия подали более 200 теннисисток, в том числе и 130 ракетка мира Леся Цуренко (Украина), 176 номер Маргарита Чахнашвили (Грузия) и другие теннисистки, сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации тенниса Армении.
1 и 2 октября состоятся предварительные матчи турнира, а с 3 октября стартуют встречи основного этапа. Матчи пройдут в “Orange Tennis” и стартуют с 10:00 по ереванскому времени.
А с 10-16 октября пройдет турнир “Play City Cup” с призовым фондом в 10 тыс. долларов. Встречи будут судить арбитры Международной теннисной Федерации.