Հայտնի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը խախտել է երթևեկության կանոնները՝ «արագության ռեկորդ» սահմանելով Բեռլինում: Աբրահամը, որը եղել է «Ֆերրարիի» ղեկին, անցել է Բեռլինի փողոցով 230 կմ ժամում արագությամբ: Ավելի վաղ, Գերմանիայի մայրաքաղաքի ոստիկանները նախկինում երբեք նման խախտում չէին գրանցել, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Մայրուղում, որով Աբրահամն անցել է 230 կմ/ժամ արագությամբ, սահմանված է ժամում 80 կմ արագություն սահմանափակումը: Աբրահամը հայտարարել է ոստիկաններին, որ ինքն ուշանում էր մրցանակաբաշխությունից, արագ ընթանալու պատճառը դա է եղել:
Ոստիակնները թույլ են տվել մարզիկին շարունակել ճանապարհը, սակայն ուղեկցել են մեքենան, համոզվելու համար, որ Աբրահամն այլևս չի խախտի ճանապարհային երթևեկության կանոնները: Այժմ նրան սպառնում է զրկում վարորդական իրավունքից և 1360 եվրո տուգանք: Նախկինում ևս բռնցքամարտիկը զրկվել է վարորդական իրավունքից արագությունը գերազանցելու համար:

Armenian-German boxer Arthur Abraham’s driving licence is at risk after he was pulled over by police in Berlin doing 230 kilometres per hour in his Ferrari, a new speed record for the city.
The 31-year-old was first spotted zooming along the city’s A113 motorway in a section where the speed limit is only 80kph Sept 28 evening.
But shocked police used a radar gun to clock his car’s speed and after a short chase, they pulled him over. He told them he was on his way to an awards ceremony and running late, according to the newspaper.
Officers let him go but followed him the rest of the way to the ceremony to ensure he stayed within the law.
Abraham now risks a three month driving ban and a fine of €1,360.
This is not the first time he has demonstrated a need for speed, and has been banned from the road in the past, Tagesspiegel newspaper reports.