Հայտնի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը խախտել է երթևեկության կանոնները՝ «արագության ռեկորդ» սահմանելով Բեռլինում: Աբրահամը, որը եղել է «Ֆերրարիի» ղեկին, անցել է Բեռլինի փողոցով 230 կմ ժամում արագությամբ: Ավելի վաղ, Գերմանիայի մայրաքաղաքի ոստիկանները նախկինում երբեք նման խախտում չէին գրանցել, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Մայրուղում, որով Աբրահամն անցել է 230 կմ/ժամ արագությամբ, սահմանված է ժամում 80 կմ արագություն սահմանափակումը: Աբրահամը հայտարարել է ոստիկաններին, որ ինքն ուշանում էր մրցանակաբաշխությունից, արագ ընթանալու պատճառը դա է եղել:
Ոստիակնները թույլ են տվել մարզիկին շարունակել ճանապարհը, սակայն ուղեկցել են մեքենան, համոզվելու համար, որ Աբրահամն այլևս չի խախտի ճանապարհային երթևեկության կանոնները: Այժմ նրան սպառնում է զրկում վարորդական իրավունքից և 1360 եվրո տուգանք: Նախկինում ևս բռնցքամարտիկը զրկվել է վարորդական իրավունքից արագությունը գերազանցելու համար:

Армянский боксер Артур Абрахам нарушил правила дорожного движения, установив “рекорд скорости” в Берлине. Абрахам, находившийся за рулем “Феррари”, проехал по улице Берлина со скоростью 230 километров в час. Ранее полицейские столицы Германии никогда не фиксировали такого нарушения, сообщает Lenta.ru.
На шоссе, по которому боксер проехал со скоростью 230 километров в час, установлено ограничение в 80 километров в час. Абрахам заявил полицейским, что он опаздывал на церемонию награждения, поэтому должен был ехать быстро.
Полицейские позволили спортсмену продолжить путь, но сопровождали машину, чтобы убедиться, что Абрахам больше не будет нарушать ПДД. Теперь ему грозит лишение прав на три месяца и штраф в размере 1360 евро. Ранее боксера уже лишали прав за превышение скорости.