Հայաստանի ուշուի հավաքականը հոկտեմբերի 4-ին մեկնելու է Թուրքիա, որտեղ հոկտեմբերի 6-15-ը տեղի է ունենալու աշխարհի առաջնությունը:
Հայաստանի ավանդական ուշուի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Տիգրան Չոբանյանը հոկտեմբերի 3-ին Երևանում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ նրան անհանգստացնում են ոչ օբյեկտիվ մրցավարները: «2010-ին Անթալիայում կայացավ Եվրոպայի առաջնությունը և այնտեղ մրցավարները խանգարեցին մեր մարզիկներին: Չնայած դրան, մեր մարզիկներին հաջողվեց նվաճել 2 ոսկե և 10 բրոնզե մեդալ: Կարծում եմ, որ այս տարի պատկերը կրկնվելու է»,- ասել է Չոբանյանը:
Նրա խոսքով, Հայաստանը մարզիկներից բացի ներկայացնելու են երեք մրցավարներ. «Երեկ ինձ զանգահարել և ասել են, որ մրցավարների հետ կապված խնդիրներ կան: Մեր մրցավարները միջազգային կարգ ունեն և մենք պնդելու ենք, որպեսզի նրանք դատեն մեր մարտերը»:
Անկարայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը մեկնելու են 8 մարզիկներ, որոնցից 6-ը հանդես են գալու մենամարտերում, երկուսը` «ուշուի համալիրներ» տեսակում:

3 Октябрь 2011 - 09:19 AMT
Сборная Армении по ушу 4 октября отправится в Турцию, где с 6 по 15 октября в Анкаре пройдет чемпионат мира.
Президент национальной Федераций традиционного ушу Армении Тигран Чобанян во время встречи в Ереване с журналистами3 октября заявил, что его беспокоит необъективное судейство. “В 2010 году в Анталии состоялся чемпионат Европы, и там судьи мешали нашим спортсменам. Несмотря на это, нашим спортсменам удалось завоевать 2 золотые и 10 бронзовых медалей. Думаю, что в этом году та же картина повторится”,- сказал Чобанян.
По его словам Армению, кроме спортсменов будут представлять так же трое арбитров: “Вчера мне позвонили и сказали, что есть кое-какие проблемы связанные с арбитрами. Наши арбитры международного класса, и будем настаивать, что бы они судили поединки”.
В Анкару на чемпионат мира отправятся 8 спортсменов, шестеро из которых выступят в единоборствах, а двое в виде “комплексы ушу”.