Հայաստանի ուշուի հավաքականը հոկտեմբերի 4-ին մեկնելու է Թուրքիա, որտեղ հոկտեմբերի 6-15-ը տեղի է ունենալու աշխարհի առաջնությունը:
Հայաստանի ավանդական ուշուի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Տիգրան Չոբանյանը հոկտեմբերի 3-ին Երևանում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ նրան անհանգստացնում են ոչ օբյեկտիվ մրցավարները: «2010-ին Անթալիայում կայացավ Եվրոպայի առաջնությունը և այնտեղ մրցավարները խանգարեցին մեր մարզիկներին: Չնայած դրան, մեր մարզիկներին հաջողվեց նվաճել 2 ոսկե և 10 բրոնզե մեդալ: Կարծում եմ, որ այս տարի պատկերը կրկնվելու է»,- ասել է Չոբանյանը:
Նրա խոսքով, Հայաստանը մարզիկներից բացի ներկայացնելու են երեք մրցավարներ. «Երեկ ինձ զանգահարել և ասել են, որ մրցավարների հետ կապված խնդիրներ կան: Մեր մրցավարները միջազգային կարգ ունեն և մենք պնդելու ենք, որպեսզի նրանք դատեն մեր մարտերը»:
Անկարայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը մեկնելու են 8 մարզիկներ, որոնցից 6-ը հանդես են գալու մենամարտերում, երկուսը` «ուշուի համալիրներ» տեսակում:

8-member Armenian team will depart for Ankara, Turkey on October 4, to participate in the 11th World Wushu Championships to be held October 6-15.
At a news conference in Yerevan, Armenian Wushu Federation president Tigran Chobanyan that his main concern is unfair judgment. “During the 2010 championships in Antalya, our participants managed to win 2 gold and 10 bronze medals despite injustices. I think a similar situation will take place this year,” he said.
Besides sportsmen, three referees will represent Armenia as well. “Yesterday I was told that there are some problems regarding our referees but we will insist for them to judge the fights,” Chobanyan said.