Հոկտեմբերի 5-ին Երևանում առաջին անգամ հանդես կգա ֆրանսիացի հանրահայտ երգչուհի Էլոդի Ֆրեժեն` «20 երգ 20-ամյա Հայաստանին» համերգային ծրագրի շրջանակներում, հայտնում է Deem Communications ընկերությունը: Համերգը Ֆրանսիայի նվերն է Հայաստանի անկախության քսանամյակի կապակցությամբ:
Համերգն իրականացվում է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան նախաձեռնությամբ և Հայաստանում գործող մասնավոր ընկերությունների աջակցությամբ: Բացօթյա համերգը տեղի է ունենալու Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում (Կասկադ համալիր):
Ֆրեժեն ֆրանսիացիների կողմից հայ ժողովրդի հետ բարեկամության ուղերձ է հղելու երգի միջոցով: Համերգին մասնակցելու են նաև հայ երգիչներ՝ Էմմա Պետրոսյանը, Արամոն, Սուրեն Առուստամյանը, Էվա Սուջյանը, Էրկը և ուրիշներ:
Նրանք Էլոդիի հետ կատարելու են ֆրանսիական սիրված և հայտնի երգեր: Նվագակցելու է ՀՀ հանրային հեռուստատեսության և ռադիոյի էստրադային սիմֆոնիկ նվագախումբը:
Էլոդի Ֆրեժեն 2003 թվականին նա Ֆրանսիայի Աստղերի ակադեմիայի հաղթողն է: Դրանից անմիջապես հետո նա հրապարակել է իր անվանական Elodie Frégé ալբոմը: Էլոդին երգում է հիմնականում փոփ ոճում` համադրելով Ֆրանսիական երգարվեստի լավագույն ավանդույթները: Նրա երգացանկի հայտնի հիթեր են "De L'eau" (Ջուրը), "Viens jusqu'à moi" (Եկ ինձ մոտ), “http://www.youtube.com/watch?v=6iL8TtJuX_4Le Jeu des 7 Erreurs” (Գտիր 7 տարբերություն) և La Femme De L'apres Midi (Կինը կեսօրից հետո) սինգլները:
ՀՀ կառավարությունն այս միջոցառումը պաշտոնապես ներառել է Հայաստանի անկախության 20-րդ տարեդարձի գլխավոր տոնակատարությունների ծրագրում: Այն նախորդելու է Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի Հայաստան կատարելիք պաշտոնական այցին:

4 Октябрь 2011 - 11:58 AMT
5 октября впервые в Ереване в рамках концертной программы “20 песен для 20-летней Армении” выступит с концертом известная французская певица Элоди Фреже, сообщает компания Deem Communications. Она представит старые и новые песни французского шансона. Концерт является подарком армянам со стороны Франции в честь 20-летия независимости Армении. Концерт будет реализован по инициативе посольства Франции в Армении, а также при содействии частных французских компаний в Армении. Концерт под открытым небом состоится в Центре искусств Гафесчян (комплекс Каскад).
Также, в концерте примут участие армянские исполнители Эмма Петросян, Арамо, Сурен Арустамян, Эва Суджян, Эрик и др. Они вместе с Элоди Фреже исполнят лучшие французские хиты. Концерт певицы пройдет в сопровождении симфонического оркестра Общественного телевидения и радио Армении.
Элоди Фреже является победителем Французской академии звезд (Фабрики звезд) 2003 года. Сразу после этого она выпустила альбом “Elodie Frégé”. Она совмещает стиль поп с традиционным французским шансоном. Самыми известными песнями ее репертуара являются синглы "De L'eau" (“Вода”), "Viens jusqu'à moi" (“Иди ко мне”), “Le Jeu des 7 Erreurs” (“Найди семь различий”) и “La Femme De L'apres Midi” (“Женщина после полудня”).
Правительство РА включило это мероприятие в программу основных праздничных мероприятий, посвященных 20-летию независимости Армении. Оно предшествует визиту президента Франции Николя Саркози в Армению.