Yahoo-ն թարմացրել է իր օնլայն տեսանյութերի պորտալը՝ կոչելով այն Yahoo Screen, հաղորդում է FastCompany-ն։Yahoo Screen-ը ժամանցային նոր տեսապորտալ է, որտեղ մարդիկ կարող են դիտել հազարավոր լիցենզավորված տեսահոլովակներ և հեռուստածրագրեր։ Այն ցուցադրում է 70 կայքերի շոուներ, դրանցից են ամերիկայում հայտնի և սիրված՝ Break Media-ն, Modern Family և այլքը։
«Մեր նպատակն է դարձնել Yahoo Screen-ը դիտման համար հեշտ և ժամանցային», – ասել է Yahoo-ի մեդիա բաժնի փոխնախագահ Դեվիդ Ռայսը։
Ըստ նրա՝ ամերիկացները իրենց հեռուստացույց դիտելու ավանդույթը տեղափոխել են ինտերնետ, որտեղ փնտրում են նույն հանգստությունը և ժամանցը, ինչ ստանում են հեռուստացույց դիտելիս։
Yahoo-ն նաև հայտնել է, որ պատրաստվում է Yahoo Screen-ում ներկայացնել 8 նոր շուու-ծրագրեր կանանց լսարանի համար։
Այս պահի դրությամբ Yahoo Screen-ը հասանելի է միայն համակարգիչների և նոթբուքերի համար։ Ընկերությունն աշխատում է այն հասանելի դարձնել նաև բջջայինների համար։
Yahoo-ն դեռ չի հայտնել իր նոր գործադիր տնօրենի անունը՝ Քարոլ Բարթսին աշխատանքից հեռացնելուց հետո։ Բացի դրանից հնարավոր է Yahoo-ն վաճառվի երեք ընկերությունների միաժամանակ, այժմ ընթանում են բանակցությունները։

5 Октябрь 2011 - 04:10 AMT
Yahoo Screen – новый развлекательный видеопортал, в котором люди смогут просматривать тысячи лицензированных видеоклипов и телевизионных программ. Он показывает шоу-программы 70 сайтов, из них в Америке наиболее известны и любимы Break Media, Modern Family и др.
«Наша цель – сделать Yahoo Screen интересным и развлекательным для просмотра»,- сказал заместитель руководителя медиа-отдела компании Yahoo Дэвид Райс.
По его словам, американцы поменяли традицию смотреть телевизор на просмотр телепрограмм по Интернету, таким образом они отдыхают и развлекаются.
Yahoo также сообщил, что собирается представить в Yahoo Screen 8 новых шоу-программ для женской аудитории.
В данный момент Yahoo Screen доступен для компьютеров и ноутбуков. Компания работает над тем, чтобы сделать Yahoo Screen доступным и для мобильных телефонов.
В компании Yahoo пока не называют имя нового исполнительного директора после увольнения Кэрол Бартц. Кроме того, возможно, Yahoo будет продан трем компаниям одновременно, в настоящее время идут переговоры.