Samsung ընկերությունը հայտնել է, որ դատական արգելքի հայցով դեմ է դուրս եկել Apple ընկերությանը՝ պահանջելով հոկտեմբերի 5-ին Ֆրանսիայում և Իտալիայում iPhone 4S –ի վաճառքի դադարեցում։ Այս մասին տեղեկացնում է i4U.com-ը։
Երեկ Apple-ը ներկայացրել էր աշխարհին իր նոր iPhone 4S-ը, որի վաճառքը եվրոպական մի քանի երկրներում սկսվելու է հոկտեմբեր 14-ին։
Samsung-ը պնդում է, որ Apple-ը ապօրինաբար է օգտագործում է հեռահաղորդակցության անլար տեխնոլոգիաները, մասնավորապես 3G բջջային սարքերի համար Wideband Code Division Multiple Access (WCDMA) ստանդարտները։ Եվ այս հարցով Samsung-ը պատրաստվում է անցկացնել քննություն։
Ըստ Samsung-ի, այս խախտումը շատ ծանր է և Apple-ը պարտավոր է դադարեցնել iPhone 4S վաճառքը, քանի որ խախտումը կարևոր նշանակություն ունի հեռահաղորդակցության ցանցերի և սարքերի վստահելի աշխատանքի համար։
Այս քայլով Samsung-ը նոր մեծ պատերազմ է հայտարարում Apple-ի դեմ։ Ճիշտ է Apple –ն է սկսել վեճերի և դատական հայցեի այս խաղը։ Եվ հասել նրան, որ Գերմանիայում դադարեցվեց Samsung Galaxy Tab-ի վաճառքը։

Samsung announced that the company will file separate preliminary injunction motions in Paris, France and Milano, Italy on October 5 local time requesting the courts block the sale of Apple’s iPhone 4S in the respective markets, according to i4U.com.
Samsung's preliminary injunction requests both will cite two patent infringements related to wireless telecommunications technology, specifically Wideband Code Division Multiple Access (WCDMA) standards for 3G mobile handsets.
The infringed technology is essential to the reliable functioning of telecom networks and devices and Samsung believes that Apple’s violation as being too severe and that the iPhone 4S should be barred from sales.
Samsung says that Apple has continued to flagrantly violate their intellectual property rights and free ride on their technology. Samsung believe it is now necessary to take legal action to protect their innovation.