Հոկտեմբերի 6-ին Երևանում կայացել է Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի մամլո ասուլիսը: «Մեր հավաքականի ֆուտբոլիստները պատրաստ են Մակեդոնիայի հետ խաղին թե ֆիզիկապես, թե հոգեբանորեն: Ցավոք սրտի, մենք ունենք կենտրոնական պաշտպանի խնդիր: Մկոյանը դեղին քարտ ունի, իսկ Արզումանյանը մարզումների ժամանակ վնասվածք է ստացել և, ամենայն հավանականությամբ, չի կարող դաշտ դուրս գալ: Այս խաղում նրանց փոխարեն հավանաբար կխաղան Ալեքսանյանը, Հարոյանը կամ Յուսպաշյանը»,- ասել է Մինասյանը: Հայաստանի հավաքականի մարզիչն ասել է, որ Արաս Օզբիլիսը, որը վնասվածք ուներ, արդեն ետ է մեկնել Նիդերլանդներ:
«Ես դիտել եմ ընտրական փուլում Մակեդոնիայի բոլոր 8 խաղերը, և դրանցից ոչ մեկում այն իր խաղով չի զիջել: Վաղը նրանք ազատ կխաղան, քանի որ վախենալու բան չունեն: Մակեդոնիան ցուցադրում է կազմակերպված խաղ»,- ասել է նա: Պատասխանատվության աստիճանով Մինասյանն այս խաղը համեմատել է Անդորրայի հետ հանդիպման հետ, բայց նրա խոսքով, մակեդոնացիներն ավելի բարձր կարգ ունեն. «Այս խաղում մենք կցուցադրենք ավելի ագրեսիվ խաղ և ամենասկզբից ճնշում կգործադրենք: Սլովակիայի հետ խաղի ժամանակ յուրաքանչյուր գոլից հետո մեր դարպասների մոտ առաջանում էր վտանգավոր պահ: Դա հոգեբանական խնդիր է, և ես տղաների հետ խոսել եմ այդ մասին»:
Հայաստանի հավաքականի 7 խաղացողներ ունեն դեղին քարտ, և մարզիչը նշել է, որ նրանք պետք է ուշադիր խաղան և սխալներ թույլ չտան:
2012-ի Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի խաղը Մակեդոնիայի հետ կկայանա հոկտեմբերի 7-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում:

6 Октябрь 2011 - 08:10 AMT
6 октября в Ереване состоялась пресс-конференция главного тренера сборной Армении по футболу Вардана Минасяна. “Футболисты нашей сборной готовы к матчу с Македонией и физически и психологически. К сожалению, у нас есть проблемы в центре защиты. Мкоян имеет желтую карточку, а Арзуманян во время тренировки получил травму и, по всей вероятности, не сможет выйти на поле. В этом матче вместо них сыграют, наверное, Алексанян, Ароян или Юспашян”,- сказал Минасян. Наставник армянской сборной сказал, что Арас Озбилиз, который имел травму, уже отправился обратно в Нидерланды.
“Я видел все 8 игр Македонии в отборочном этапе, и не в одной из них она не уступила игрой. Завтра они будут играть свободно, поскольку им нечего опасаться. Македония показывает организованную игру”,- отметил он.
По степени ответственности, эту игру Минасян сравнил с матчем с Андоррой, но по его словам, македонцы имеют более высокий класс: “В этой игре мы покажем более агрессивную игру, и с самого начала будем прессинговать. Во время матча со Словакией, после каждого забытого гола, у наших ворот возникал опасный момент. Это психологическая проблема, и я говорил с ребятами об этом”.
Семеро игроков сборной Армении имеют желтые карточки, и наставник отметил, что они должны играть внимательно и не допускать лишних ошибок.
Матч отборочного этапа чемпионата Европы 2012 года против Македонии армянские футболисты проведут 7 октября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна.