Ճապոնիայի բաց առաջնության երկրորդ շրջանում Դավիթ Նալբանդյանը հանդիպել է խորվաթ Իվան Դոդիգի հետ: Նալբանդյանը կարողացել է երկրորդ հաղթանակը տանել երկու սեթերում 7:6 և 6:2 հաշվով:
Նալբանդյանը դուրս է եկել երրորդ շրջան, որտեղ խաղալու է աշխարհի 4-րդ ռակետ Էնդի Մարեյի (Անգլիա) հետ: Թենիսիստները հանդիպել են 5 անգամ, և Մարեյը 3:2 հաշվով առաջատար է:
Այդ մրցաշարից հետո Նալբանդյանը հանդես է գալու St. Petersburg Open մրցաշարում, որին մասնակցելու համար ստացել է wild card: Մրցաշարը կայանալու է հոկտեմբերի 22-30-ին Սանկտ Պետերբուրգում:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ հնարավորություն ունեմ առաջին անգամ հանդես գալու St. Petersburg Open մրցաշարում: Պետերբուրգում հանդես են եկել աշխարհի լավագույն թենիսիստները, ուստի ես շատ երջանիկ եմ: Ինձ նաև շատերն ասել են, որ Պետերբուրգը հեքիաթային քաղաք է, ուստի ես անհամբերությամբ սպասում եմ այդ ուղևորությանը»,- արգենտինահայ թենիսիստի խոսքերը մեջբերում է gotennis.ru-ն

Former No.3, David Nalbandian will face off against World No.4, Andy Murray in the quarterfinals of the 2011 Tokyo Open on Friday, October 7, 2011 at 07:30 GMT in the ATP World Tour 500 hard-court being held in Tokyo, Japan.
This will be the fifth encounter between the former top ten players, as the British world No.4 is leading with 3-2 contest against Argentina world No.64, Nalbandian.
Nalbandian who’s got win-loss record of 17-10 this season is still battling to clinch and ATP world tour title in 2011. Argentina No.64 in the world has been out of tennis for a period of 8-weeks this season, due to double surgery on his left leg.
Nalbandian has knocked out Croatian Ivan Dodig in two-set encounter with 7-6(2) 6-2 to set-up a clash against Murray in quarterfinals of the Tokyo Open, Live Tennis Guide reported.