Ճապոնիայի բաց առաջնության երկրորդ շրջանում Դավիթ Նալբանդյանը հանդիպել է խորվաթ Իվան Դոդիգի հետ: Նալբանդյանը կարողացել է երկրորդ հաղթանակը տանել երկու սեթերում 7:6 և 6:2 հաշվով:
Նալբանդյանը դուրս է եկել երրորդ շրջան, որտեղ խաղալու է աշխարհի 4-րդ ռակետ Էնդի Մարեյի (Անգլիա) հետ: Թենիսիստները հանդիպել են 5 անգամ, և Մարեյը 3:2 հաշվով առաջատար է:
Այդ մրցաշարից հետո Նալբանդյանը հանդես է գալու St. Petersburg Open մրցաշարում, որին մասնակցելու համար ստացել է wild card: Մրցաշարը կայանալու է հոկտեմբերի 22-30-ին Սանկտ Պետերբուրգում:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ հնարավորություն ունեմ առաջին անգամ հանդես գալու St. Petersburg Open մրցաշարում: Պետերբուրգում հանդես են եկել աշխարհի լավագույն թենիսիստները, ուստի ես շատ երջանիկ եմ: Ինձ նաև շատերն ասել են, որ Պետերբուրգը հեքիաթային քաղաք է, ուստի ես անհամբերությամբ սպասում եմ այդ ուղևորությանը»,- արգենտինահայ թենիսիստի խոսքերը մեջբերում է gotennis.ru-ն

7 Октябрь 2011 - 08:42 AMT
Во втором круге открытого чемпионата Японии Давид Налбандян встретился с хорватом Иваном Додигом. Аргентинский теннисист смог одержать вторую победу в двух сетах со счетом 7:6 и 6:2.
Налбандян вышел в третий круг, где сыграет с 4 ракеткой мира Энди Марреем (Англия). Теннисисты встречались 5 раз, и Маррей ведет со счетом 3:2.
После этого турнира Налбандян сыграет на турнире St. Petersburg Open, для участия в котором получил wild card. Турнир состоится с 22 по 30 октября в Санкт-Петербурге.
"Я очень рад возможности впервые в своей карьере сыграть на St. Petersburg Open. В Петербурге выступали лучшие теннисисты мира, поэтому я очень счастлив. Также мне многие говорили, что Петербург – волшебный город, поэтому я с нетерпением жду этой поездки", – цитирует аргентинского теннисиста gotennis.ru.