Լիտվական առաջատար IT մատակարարներից մեկը՝ ACC-ին այսօր ԴիջիԹեք 2011-ի ընթացքում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտնեց Հայկական ՏՏ շուկայում իր մուտք գործելու մասին: Ընկերությունը ներկայացնում է համաշխարհային առաջատար արտադրողների՝ ASUS, DELL, LG, BenQ, SONY, Philips, D-Link և այլ ընկերություններ:
Ընկերությունը ձեռք է բերել հայկական Մաքստրոնիկ ընկերությունը, որը կդառնա ACC-ի 7-րդ մասնաճյուղը Արևելյան Եվրոպայում: Ընկերության հաճախորդների 30%-ը կորպորատիվ են, 40%-ը պրովայդերներ են, իսկ մնացածը սովորական հաճախորդներ:
«Մենք երկար էինք սպասում հայկական շուկա մտնելու այս պահին: Որոշեցինք մուտք գործել հենց Հայաստան, քանի որ ձեր երկիրն ունի մեծ պոտենցիալ ՏՏ ոլորտի զարգացման տեսանկյունից, մեծ գիտելիքներ և գրավիչ է ոլորտի տեսանկյունից: Մեր նպատակն է ներկայացնել տեխնոլոգիաներ, որոնք կնպաստեն հայկական ընկերությունների աճին և քաղաքացիական կենսամակարդակի բարելավմանը», -ասաց ACC-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռեգիմանտաս Բուոզիուսը:
Ընկերությունը մուտք գործելով հայական շուկա նախնական կբացի 20 աշխատանքային տեղ և կսկսի համագործակցությունը շուկայի ամենատարբեր ձեռնարկությունների հետ՝ փոքր և միջին, մանրածախ վաճառքով զբաղվող և այլ ընկերություններ հետ: ACC-ն համարվում է Բալթյան երկրներում ամենաարագ աճող ընկերությունը ՏՏ և կենցաղային տեխնիկայի ոլորտում՝ տարեկան 95 միլիոն Եվրո շրջանառությամբ: ACC-ն հիմնադրվել է 1998-ին Լիտվայում, այժմ այն գործում է 7 երկրներում և ներկայացնում է ավելի քան 200 հայտնի արտադրողների: Ընկերությունը մատակարարում է համակարգիչներ, նեթբուքներ, նոթբուքներ, համակարգչային տեխնիկա և ծրագրային ապահովում, մուլտիմեդիա սարքեր ավելի քան 2500 հաճախորդների:

7 Октябрь 2011 - 09:35 AMT
Один из литовских лидеров, поставляющих IT, компания ACC в рамках “DigiTec 2011”, проходящего в Ереване, 7 октября во время пресс-конференции заявила о своем вступлении на армянский рынок. Компания представляет известных мировых лидеров ASUS, DELL, LG, BenQ, SONY, Philips, D-Link и другие компании.
АСС приобрела армянскую компанию “Макстроник”, которая станет ее 7-ым филиалом в Восточной Европе. 30% клиентов компании – корпоративные, 40% – провайдеры, а остальные – обычные клиенты.
“Мы очень долго ждали момента, когда вступим на рынок Армении. Мы выбрали именно Армению, потому что у страны есть необходимый потенциал для развития сферы ИТ, специалисты обладают всеми необходимыми знаниями, страна привлекательна с точки зрения ИТ. Наша цель – представить технологии, которые помогут росту и развитию армянских компаний, повышению уровня жизни”, – сказал генеральный исполнительный директор АСС Регимантас Буозиус.
Действуя на армянском рынке, компания вначале откроет 20 рабочих мест и начнет сотрудничество с самыми различными предприятиями на рынке: компаниями, занимающимися малым, средним бизнесом, розничной торговлей. ACC считается самой быстро развивающейся компанией стран Прибалтики. Ее годовой оборот составляет 95 миллионов евро. АСС основана в 1998 году в Литве, в настоящее время компания действует в 7 странах мира и представлена более чем 200 известным производителям. Компания поставляет компьютеры, нетбуки, ноутбуки, компьютерную технику и программное обеспечение, мультимедийные устройства более 2500 клиентам.