Մակեդոնիայի հանդեպ 4:1 հաշվով հաղթանակից հետո Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը նշել է, որ նա ծանր խաղ էր ակնկալում և առաջին իսկ պահից լարվածություն կար և զգացվում էր, որ խաղը չի ստացվում:
"Խաղի որակից ես դժգոհ եմ, սակայն այսօր կարևորը արդյունքն էր: Առաջին խաղակեսում խաղն այն չէր, որին ես սովոր եմ: Երբ առաջին տեղում արդյունքն է, անհնար է խուսափել հուզմունքից, ես ինքս լարված էի",-ասել է Մինասյանը:
Ըստ Մինասյանի, Կառլեն Մկրտչյանը ինքը խնդրեց փոխարինել իրեն, քանի որ ցավ էր զգում: "Նա երկար չէր խաղացել: Մենք ամեն ինչ կանենք, որպեսզի ֆուտբոլիստներն արագ վերականգնվեն Իռլանդիայի հետ խաղից առաջ: Սարկիսովը լավ հատկանիշներ ունի, հնարավոր է, որ որոշ խաղերում մենք երկու հարձակվողներով խաղանք",-ասել է մարզիչը:
Նա նշել է, որ ամենակարևորն այն է, որ ֆուտբոլիստները քարտեր չստացան ու խուսափեցին վնասվածքներից` "Մենք առաջին անգամ էինք խաղում նման կենտրոնական պաշտպանների հետ: Մենք դեռ շատ տեղ ունենք աշխատելու":

After the 4-1 triumph over Macedonia, Armenia coach Vardan Minasyan said he expected a tough game and tension was felt from the very beginning.
“I'm not pleased with quality of play but we needed a result. It was not the game I used to see. When the result is the most important goal it is impossible to avoid tensions,” Minasyan said.
Explaining the substitutions, he said that Karlen Minasyan himself asked to substitute him, as he felt pain. “He hasn't played for a long time,” Minasyan said, adding, “We will do our best to help the players to regain strengths before the match against Ireland. Sarkisov has good qualities and possibly, we will play some of the matches with two forwards.” The most important thing, according to the coach, is that no one was injured.