2018թ. ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության եզրափակիչը կկայանա մոսկովյան «Լուժնիկի» մարզադաշտում: Բացի «Լուժնիկի»-ից, խաղերը կկայանան ևս մեկ մայրաքաղաքային հարթակում` կամ «Սպարտակի», կամ «Դինամոյի» մարզադաշտում: «Մենք որոշել ենք երկու մարզադաշտ տալ Մոսկվային, թեև այնտեղ հիմա երեքն են կառուցվում: Դինամոյի և սպարտակյան մարզադաշտերը. որն ավելի արագ կառուցվի, այն էլ խաղն ընդունելու իրավունք կստանա»,- ՌԴ սպորտի, տուրիզմի և երիտասարդական քաղաքականության նախարար Վիտալի Մուտկոյի խոսքն է մեջբերում gazeta.ru-ն:
«Դինամոյի» մարզադաշտի վերակառուցումը, ինչպես սպասվում է, կավարտվի 2016 թվականից ոչ ուշ: Մինչդեռ «Սպարտակի» սեփականատեր Լեոնիդ Ֆեդունն ակնկալում է, որ կարմրասպիտակների` «զրոյից» կառուցվող մարզադաշտում առաջին հանդիպումը կկայանա արդեն 2014-ին:
Ինչ վերաբերում է մարզադաշտին Պոդմոսկովյեում, ապա, ինչպես հայտնել է Մուտկոն, այն սկզբնապես չէր ծրագրվում կառուցել ԱԱ համար, սակայն երկրամասը, միևնույն է, մասնակցելու է առաջնությանը. այնտեղ ապրելու և մարզվելու են մի քանի հավաքականների մարզիկներ: «Մենք որոշել ենք, որ Մոսկովյան երկրամասը կընդունի 2-ից 3 թիմ, իսկ խաղերը կկայանան Մոսկվայում»,- հայտնել է Մուտկոն:

Финал чемпионата мира по футболу в 2018 году состоится на московском стадионе «Лужники». Помимо «Лужников», игры будут проходить еще на одной столичной арене – либо на стадионе «Спартака», либо – «Динамо». «Мы решили оставить Москве два стадиона, хотя там сейчас строится три. Динамовский и спартаковский стадионы – кто быстрее построит, тот и получит такое право», – слова минспорттуризма Виталия Мутко передает gazeta.ru.
Реконструкция стадиона «Динамо», как ожидается, завершится не позднее 2016 года. Между тем владелец «Спартака» Леонид Федун ожидает, что первый матч на строящемся «с нуля» стадионе красно-белых состоится уже в 2014 году.
Что касается стадиона в Подмосковье, то, как заявил Мутко, строить его для ЧМ не планировалось изначально, но область все равно примет участие в чемпионате – там будут жить и тренироваться спортсмены нескольких сборных. «Мы решили, что Московская область будет принимать от 2 до 3 команд. А игры будут проходить в Москве», – заявил Мутко.