Իռլանդիայի հավաքականի մարզիչ Ջովաննի Տրապատոնին նշել է, որ իրենք հրանալի սկսեցին խաղն Անդորրայի հետ և խաղում էին հաղթելու ցանկությամբ: «Ըստ էության, ամեն ինչ որոշվեց առաջին 20 րոպեներն: Արդյունքից երևում է, որ մենք ամեն գնով պետք է հաղթենք հայերին: Ոչ ոքին էլ ընդունելի է, սակայն, այն տրամդրվածությամբ, որ թիմը ցուցադրեց այսօր, չեմ կասկածում, որ մենք կհաղթենք նաև մեր վերջին մրցակիցներին և կզբաղեցնենք երկրորդ տեղը խմբում»,-Տրապատոնիի խոսքերն է մեջբերում իռլանդիայի ֆուտբոլի ասոցիացիայի պաշտոնական կայքը:
Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիկ Ադվոկատը խոստովանել է, որ իր թիմը արժանի հաղթանակ տարավ սլովակների հետ խաղում: «Մեկնարկային 30 րոպեների ընթացքում շատ լավ գործեցինք, ունեցանք մի քանի հիանալի պահեր և հնարավորություն չտվեցիքն հակառակորդին հավաքվել: Առաջին խաղակեսի վերջին 15 րոպեներին սլովակները մտան խաղի մեջ: Վիճակը ծանրացավ»,-Ադվոկատի խոսքերն է մեջբերում ՈՒԵՖԱ-ի պշատոնական կայքը:
Հոլանդացի մասնագետը խոստովանել է, որ կարևորն այն է, որ արդյունքում նրանք հասան անհրաժեշտ արդյունքի և նա ուրախ է, որ իր սաները լավ աշխատեցին:

8 Октябрь 2011 - 06:20 AMT
Наставник сборной Ирландии Джованни Трапаттони отметил, что они замечательно начали матч с Андоррой и играли с желанием победить. “ Все, по сути, было решено в первые 20 минут. По результату видно, что нам кровь из носу нужно побеждать армян. Ничья тоже сойдет, но с тем настроем, который команда показала сегодня, не сомневаюсь, что она победит и наших последних соперников, и займет итоговое второе место в турнирной таблице”,- передает слова Трапаттони официальный сайт футбольной ассоциации Ирландии.
В главный тренер сборной России Дик Адвокаат признался, что его команда одержала заслуженную победу в матче со словаками. “ В стартовые полчаса действовали очень хорошо, создали несколько отличных моментов и не дали особых шансов сопернику. В последние 15 минут первого тайма словаки включились в игру. Стало тяжеловато. Не все наши футболисты разбирали оппонентов по позициям”,- слова Адвоката передает официальный сайт UEFA.
Голландский специалист признался, что главное в итоге добились нужного результата и очень рад, что его подопечные проделали хорошую работу.