Ճապոնիայի բաց առաջնության երրորդ շրջանում Դավիթ Նալբանդյանը հանդիպել է աշխարհի չորրորդ ռակետ Էնդի Մարեյի հետ (Անգլիա):
Արգենտինահայ թենիսիստը երկու սեթերում զիջել է 6:4, 7:5 հաշվով: Դա թենիսիստների 6-րդ հանդիպումն էր, և 4:2 հաշվով առաջատար է անգլիացին:
«Ես լավ էի խաղում: Խաղի մեծ մասն ինձ հաջողվում էր հաջողությամբ մատուցում կատարել: Դավիթը տուրում լավագույն խաղային ոճերից մեկն ունի, ուստի ես փորձում էի նրան շատ հնարավորություն չտալ բրեյքի համար: Երկրորդ սեթի վերջում նա մոտեցավ ինձ, իսկ ես սկսեցի նյարդայնանալ: Բայց ես գոհ եմ, որ կարողացա խաղն ավարտել երկու սեթերում»,- մեջբերում է Մարեյին ATP պաշտոնական կայքը:
Կիսաեզրափակչում նա կխաղա իսպանացի Դավիթ Ֆերերի հետ:
Նալբանդյանը հոկտեմբերի 22-30-ը Սանկտ Պետերբուրգում հանդես է գալու St. Petersburg Open մրցաշարում, որին մասնակցելու համար նա ստացել է wild card:

В третьем круге открытого чемпионата Японии Давид Налбандян встретился с четвертой ракеткой мира Энди Марреем (Англия).
Аргентинский теннисист в двух сетах уступил со счетом 6:4, 7:5. Эта была шестая встреча теннисистов, и в них со счетом 4:2 ведет англичанин.
"Я играл хорошо. Большую часть матча мне удавалось удачно подавать. Давид обладает одним из лучших приёмов в туре, поэтому я старался не давать ему много возможностей для брейка. В концовке второго сета он стал приближаться ко мне, а я сделал несколько ошибок и начал нервничать. Я дважды подавал на матч, но не смог сразу выиграть. Впрочем, вскоре я вновь сделал брейк, и доволен, что сумел завершить матч в двух сетах”- цитирует Маррея официальный сайт АТР.
В полуфинале турнира он сыграет против испанца Давида Феррера.
А Налбандян с 22 по 30 октября в Санкт-Петербурге сыграет на турнире St. Petersburg Open, для участия в котором получил wild card.