Google և Samsung ընկերությունները հայտնել են լրատվամիջոցների հետ հանդիպումը հետաձգելու մասին։ Հոկտեմբերի 11-ին պետք է կայանար այսպես կոչված «Samsung-ի Մեծ իրադարձությունը» հանդիպումը, որի ժամանակ ենթադրվում էր, որ ընկերությունը պետք է ներկայացնի իր նոր սմարթֆոնը՝ Nexus Prime-ը։ Այս մասին գրում է CNET-ը։
«Մենք կարծում ենք, որ այժմ պատեհ պահը չէ նոր արտադրանք հայտարարելու համար»,-ասել է Samsung-ի ներկայացուցիչը և նշել, որ Apple-ի հիմնադրի մահն է նրանց որոշման պատճառը։
Երկու օր առաջ Apple ընկերության համահիմնադիր և նախկին գործադիր տնօրեն Սթիվ Ջոբսը կնքեց իր մահկանացուն 56 տարեկան հասակում. նա երկրար տարիներ տառապում էր քաղցկեղով։
Google Nexus Prime-ն ըստ ենթադրությունների աշխատելու է Android-ի նոր տարբերակով՝ Android Ice Cream Sandwich-ով։ Ըստ լուրերի՝ այն ունենալու է Dual-core պրոցեսոր, 4.5 դյույմ էկրան և 4G ցանցին միանալու հնարավորություն։ Google-ի Nexus հեռախոսների շարքը, որը ներառում էր երկու մոդել՝ Nexus One և Nexus S, կլինեն առաջին հեռախոսները, որոնց հասանելի կլինի Ice Cream Sandwich թարմացումը։ Ենթադրվում է նաև, որ շնորհանդեսի ժամանակ Samsung-ը կներկայացնի նաև այլ սարքեր, որոնց թվում կլինի Android-ով աշխատող Nexus պլանշետը։

Google and Samsung reported about the delay of their “Big Samsung Unpacked” event on October 11. They are looking for a "new date and venue" to unveil their Nexus Prime smartphone, according to CNET."We agree that it is just not the right time to announce a new product," the companies said in a statement, noting that the decision was prompted by the death of Apple co-founder Steve Jobs
This week, Steve Jobs died after a long battle with pancreatic cancer. He was 56.
The Nexus Prime smartphone, which has been rumoured for months but is still unconfirmed, is expected to be the first device running Ice Cream Sandwich the next major Android update, which will unify ‘mobile’ Gingerbread OS with ‘Tablet’ Honeycomb.
It’s also expected to be a beast specs-wise, with a dual-core processor, 4.5″ or 4.65″ screen, and 4G.
Google’s Nexus line of phones, which have included the Nexus One and Nexus S before now, are unique. They’re the very first devices to get updates as they’re released by the Android team.
Aside from the Nexus Prime, the event may well feature other Samsung-made Android devices including Nexus tablet.