Amazon ընկերությունը հայտնել է ֆրանսերեն լեզվով նոր էլեկտրոնային ընթերցանության սարքի՝ Kindle-ի թողարկման մասին, որը հասանելի կլինի հոկտեմբերի 14-ից։ Բացի դրանից, Amazon-ը գործարկում է նաև Kindle Store, գրում է Mashable-ը։
E Ink տեխնոլոգիայով այս էլընթերցանության սարքը Amazon-ի վերջերս թողարկած Kindle-ի նույն, սակայն ֆրանսերեն տարբերակն է։ Ֆրանսիական Amazon –ում՝ Amazon.fr-ում այն կվաճառվի 99 եվրոյով։
Ֆրանսիական Kindle Store-ը պարունակում է 825.000 էլեկտրոնային գիրք, որոնցից 30 000 գրված են ֆրանսերենով և որոնցից 4000-ը՝ ֆրանսիական դասականներն, անվճար են։

Amazon is launching a French-language Kindle, available Oct. 14, and an accompanying Kindle Store.The E Ink ereader, which is the French-language equivalent of the recently announced, $79 Kindle, is available for pre-order at amazon.fr/kindle for 99 euros.
The French Kindle Store contains 825,000 books, of which more than 30,000 are written in French, and another 4,000 are free, French-language classics.
Independent authors can now also sell their ebooks directly to the Amazon.fr Kindle Store through the Direct Publish Program, Mashable reported.