Իռլանդիայի հավաքականի ավագ և հարձակվող Ռոբբի Քինը մկանային խնդիրների պատճառով բաց կթողնի Հայաստանի հետ հանդիպումը Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական մրցաշարում: Խաղը կկայանա հոկտեմբերի 11-ին Դուբլինում` «Ավիվա» մարզադաշտում:
Իռլանդացիների կազմից կբացակայի նաև կիսապաշտպան Սթիվեն Ուորդը, որը Անդորրայի հետ խաղում երկրորդ դեղին քարտն է ստացել, հաղորդում է Իռլանդիայի Ֆուտբոլային ասոցիացիայի պաշտոնական կայքը:
Կորուստներ ունի նաև Հայաստանի հավաքականը: Կենտրոնական պաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանը չի հասցրել վերականգնվել և հավաքականի հետ չի մեկնել Դուբլին: Բացակայում է նաև երկրորդ դարպասապահ Գևորգ Կասպարովը, նրա փոխարեն հայտագրվել է 20-ամյա Արսեն Պետրոսյանը:

10 Октябрь 2011 - 06:31 AMT
Капитан и нападающий сборной Ирландии Робби Кин из-за мышечных проблем пропустит матч со сборной Армении в отборочном этапе Чемпионата Европы 2012 года. Матч состоится 11 октября в Дублине на стадионе “Авива”.
В составе ирландцев будет отсутствовать также полузащитник Стивен Уорд, который в матче с Андоррой получил вторую желтую карточку, передает официальный сайт футбольной ассоциации Ирландии.
Потери есть и у сборной Армении. Центральный защитник Роберт Арзуманян не успел восстановиться и не отправился со сборной в Дублин. Отсутствует и второй голкипер Геворг Казпаров, вместо него заявлен 20-летний Арсен Петросян.