LG Electronics ընկերությունը թողարկել է նոր սմարթֆոն, որը կարող է միանալ 4G ցանցին։ Ինչպես հայտնում է Reuters-ը, Optimus LTE նոր սմարթֆոնը մրցելու է Samsung-ի Galaxy S մոդելի նոր 4G տարբերակի և Apple-ի նոր iPhone 4S-ի հետ։
«Optimus LTE-ն մեր հավակնող արտադրանքն է, որը մոբիլիզացնելու է մեր LTE և display տեխնոլոգիան»,-ասել է LG-ի ներքին մարկետինգի ավագ փոխնախագահ Նա-Յանգ Բայեն։
LG Optimus LTE-ն ունի 4,5 դյույմ էկրան, 8 մեգապիքսել տեսախցիկ, 1.5GHz պրոցեսոր: LG-ն ասել է, որ դեռ չի որոշել, թե երբ է հեռախոսը հանվելու վաճառքի։

Компания LG Electronics выпустила новый смартфон, который можно подключить к сети 4G. Как сообщает Reuters, смартфон Optimus LTE способен конкурировать с новой версией 4G модели Galaxy S от Samsung, а также с iPhone 4S от Apple.
“Optimus LTE – продукция, претендующая на мобилизацию нашего LTE и технологии display”, – сказал старший заместитель директора по внутреннему маркетингу LG На-Янг Байе.
LG Optimus LTE оснащен 4,5-дюймовым экраном, видеокамерой 8 Мп, процессором 1.5GHz. В LG заявили, что пока неизвестно, когда смартфон поступит в продажу.