Բռնցքամարտիկ Ա նդրանիկ Հակոբյանը (75լգ ք/կ), որը Բաքվում կայացած աշխարհի առաջնության շրջանակներում Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճեց, PanARMENIAN. Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանեց, որ իրեն հաջողվեց գրեթե անհնարինը:
«Ես կարողացա հաղթել երեք մենամարտերում, ամեն անգամ առավելություն ունեի մրցակիցների հանդեպ: Սակայն, կիսաեզրափակիչ դուրս գալու համար մենամարտում մրցավարները հաղթանակը շնորհեցին մրցակցին, քանի որ առաջնության կազմակերպիչները չէին ցանկանում, որ Բաքվում ծածանվի հայկական դրոշը: Երրորդ ռաունդում իմ մրցակցի հարվածները գրեթե նպատակին չէին հասնում, սակայն, չգիտես ինչու, նա հաղթող ճանաչվեց: Իսկ մինչ այդ հավասար պայքար էր գնում»,-ասել է Հակոբյանը:
Ըստ մարզիկի, չնայած նրան, որ բռնցքամարտիկների կողքին միշտ կային անվտանգության աշխատակիցներ, սակայն մարզիկները լարված էին և ռինգ դուրս գալով, չէին կարողանում կենտրոնանալ մենամարտի վրա: «Մեքսիկացու հետ իմ երրորդ մենամարտի ժամանակ տրիբունաներից ինձ վրա քար նետեցին, լավ է, որ ոչ ոք չտուժեց: Մենք չէնք կարող դուրս գալ քաղաք, ինչպես մյուս հավաքականները, բոլորից մեկուսացված էինք ապրում: Անշուշտ, դա չէր կարող հոգեբանորեն չանդրադառնալ մեր վրա»:

10 Октябрь 2011 - 10:45 AMT
Армянский боксер Андраник Акопян (в/к 75), который недавно на чемпионате мира в Баку завоевал путевку Олимпийских игр, в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net признался, что ему удалось сделать невозможное.
“Я смог одержать победы в трех поединках, и во всех имел огромное преимущество над соперниками. Но в поединке за выход в полуфинал арбитры отдали победу сопернику, поскольку организаторы чемпионата не хотели, чтобы в Баку поднялся флаг Армении. В третьем раунде удары моего соперника почти не доходили цели, но он, почему-то, победил. А до этого шла равная борьба”, – сказал Акопян.
По словам спортсмена, несмотря на то, что все время с боксерами были работники безопасности, но они были напряжены и, выходя на ринг, не могли 100-процентно сконцентрироваться на бое: “Во время моего третьего поединка с мексиканцем с трибун бросили камень, но хорошо, что никто не пострадал. Мы не могли выйти погулять, как другие сборные, жили отдельно от всех. Конечно, это не могло психологически не сказаться на нас”.