Բռնցքամարտիկ Ա նդրանիկ Հակոբյանը (75լգ ք/կ), որը Բաքվում կայացած աշխարհի առաջնության շրջանակներում Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճեց, PanARMENIAN. Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանեց, որ իրեն հաջողվեց գրեթե անհնարինը:
«Ես կարողացա հաղթել երեք մենամարտերում, ամեն անգամ առավելություն ունեի մրցակիցների հանդեպ: Սակայն, կիսաեզրափակիչ դուրս գալու համար մենամարտում մրցավարները հաղթանակը շնորհեցին մրցակցին, քանի որ առաջնության կազմակերպիչները չէին ցանկանում, որ Բաքվում ծածանվի հայկական դրոշը: Երրորդ ռաունդում իմ մրցակցի հարվածները գրեթե նպատակին չէին հասնում, սակայն, չգիտես ինչու, նա հաղթող ճանաչվեց: Իսկ մինչ այդ հավասար պայքար էր գնում»,-ասել է Հակոբյանը:
Ըստ մարզիկի, չնայած նրան, որ բռնցքամարտիկների կողքին միշտ կային անվտանգության աշխատակիցներ, սակայն մարզիկները լարված էին և ռինգ դուրս գալով, չէին կարողանում կենտրոնանալ մենամարտի վրա: «Մեքսիկացու հետ իմ երրորդ մենամարտի ժամանակ տրիբունաներից ինձ վրա քար նետեցին, լավ է, որ ոչ ոք չտուժեց: Մենք չէնք կարող դուրս գալ քաղաք, ինչպես մյուս հավաքականները, բոլորից մեկուսացված էինք ապրում: Անշուշտ, դա չէր կարող հոգեբանորեն չանդրադառնալ մեր վրա»:

Armenian boxer Andranik Hakobyan (75 kg) who’ve won an entry to 2012 London Olympics at Baku-hosted World Championships, confessed to having achieved the impossible.
“I won 3 fights, and with a huge advantage over my challengers too. Still, in ¼ finals the victory was given to my rival, with championship organizers unwilling to raise an Armenian flag in Baku. In the 3rd round, almost none of the challenger’s blows landed on me, but he still won. In the previous two rounds, we were equal,” Hakobyan said.
“Although surrounded by security guards, we were still strained, unable to fully concentrate on the clash ahead. During my 3rd fight, someone threw stones at me, luckily, they touched no one. We weren’t able take a walk or communicate with any of other squads. That couldn’t but affect our psyche,” the boxer said.