Իռլանդիայի հավաքականի պաշտպան Շոն Սենթ-Լեջերը խոստովանել է, որ Հայաստանի հետ խաղին գնում են նույն տրամադրվածությամբ, ինչ մյուս խաղերին:
«Մենք դաշտ ենք դուրս գալու հանուն հաղթանակի, մենք այնպիսի հարձակվողներ ունենք, որոնք ի զորու են որոշել խաղի ելքը»,- Սենթ-Լեջերի խոսքերն է մեջբերում Իռլանդիայի ֆուտբոլային ասոցիացիայի պաշտոնական կայքը:
Ըստ իռլանդացու, Հայաստանի հավաքականը շատ լավ թիմ ունի, որն արագաշարժ է ու լավ է վերահսկում գնդակը: «Ես հայերի հետ առաջին խաղում զգացի, թե որքան ուժեղ են նրանց հարձակվողները: Հայաստանը հեշտությամբ է օգտագործում իր պահերը, սակայն, հուսով եմ, որ երեքշաբթի մենք կկարողանանք կասեցնել նրանց»:
Եվրապոյի առաջնության ընտրական փուլի վերջին խաղը Իռլանդիայի ու Հայաստանի միջև տեղի կունենա հոկտեմբերի 11-ին Դուբլինում:

Защитник сборной Ирландии Шон Сент-Леджер признался, что к матчу со сборной Армении подойдут с таким же настроем, как и к остальным матчам.
“Мы выйдем на поле ради победы, у нас такие нападающие, которым по силам решить исход поединка”, – передает слова Сент-Леджера официальный сайт футбольной ассоциации Ирландии.
По словам ирландца, сборная Армении – очень хорошая команда, которая играет быстро и отлично контролирует мяч: “Я в первой игре с армянами почувствовал, какое у них сильное нападение. Армения с легкостью использует свои моменты, но, надеюсь, мы во вторник сможем остановить их”.
Последний матч отборочного этапа чемпионата Европы между Ирландией и Арменией состоится 11 октября в Дублине.