Հոկտեմբերի 7-9-ը կայացած «ԴիջիԹեք 2011» 7-րդ ամենամյա տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի մասնակից ընկերությունների թվում էր «Popok» գովազդի 2-րդ միջազգային փառատոնը՝ իր նոր գույներով և պոպոքով լցված մանուշակագույն փղի ուղեկցությամբ։Երեք օրերի ընթացքում Popok-ի տաղավարը հյուրընկալել է մոտ 800 այցելու։ Այս մասին հայտնում են փառատոնի մամլո ծառայությունից։
Popok-ը 2-րդ անգամ տեղի կունենա հոկտեմբերի 27-29-ը Երևանում՝ Մոսկվայի տանը:
Popok-ի կազմակերպիչները ցուցահանդեսի ժամանակ զրուցել են ներկայացված մոտ 50 կազմակերպությունների հետ՝ Ucom, LimeTech, Interactive World, VivaCell-MTS ընկերությունների, որոնք մրցութային աշխատանքներ ներկայացնելու հետաքրքրություն և ցանկություն են հայտնել:
Մրցութային նյութերը ներկայացնելու ժամկետը երկարացվել է մինչև հոկտեմբերի 18-ը: Թեև հիմնական անվանակարգերում պահանջվում է տրամադրել արդեն հրապարակված աշխատանքներ, սակայն Popok փառատոնի կազմակերպող հանձնաժողովը նախատեսում է հավելյալ մրցանակ սահմանել նաև չհրապարակված աշխատանքների համար:
Մրցույթի անվանակարգերն են՝ գովազդային հոլովակ, տպագիր և արտաքին գովազդ, թվային և նոր գովազդակիրներ, գրաֆիկական դիզայն, մարքեթինգային արշավ: Մրցութային ծրագրի միջազգային ժյուրիի նախագահն է Ֆրանկո Մորետին, ով հանդիսանում է «Եվրոպայի արթ-տնօրենների ակումբի» նախագահը և աշխարհահռչակ «Leo Burnett» (Իտալիա) խմբի գլխավոր ստեղծագործական տնօրենը:

В числе компаний – участников 7-ой международной технологической выставки “DigiТec 2011”, проходящей с 7 по 9 октября, был 2-ой международный фестиваль рекламы ”Popok”.
В течение трех дней на выставке “DigiТec 2011” павильон “Popok” принял более 800 посетителей. Об этом сообщают в пресс-службе фестиваля.
Фестиваль во второй раз пройдет с 27 по 29 октября в Ереване, в Доме Москвы.
Организаторы фестиваля “Popok” во время проведения выставки имели ряд бесед с более, чем 50 организаторами – представителями компаний Ucom, LimeTech, Interactive World, VivaCell-MTS, которые пожелали представить на выставке конкурсные работы.
Срок предоставления конкурсных материалов продлен до 18 октября. Хотя в основных номинациях требуется представить уже опубликованные работы, однако, организаторы фестиваля “Popok” предусмотрели также премию за неопубликованные работы.
Фестиваль этого года будет содержать четыре номинации: графический дизайн, печать и внешняя реклама, интерактивная (телевизионная и радио) и маркетинговая экспедиции.
Председатель жюри – руководитель «Клуба арт-директоров Европы», генеральный креативный директор известного рекламного агентства «Leo Burnett» Франко Моретти.