Հոկտեմբերի 10-15-ը կայանալու է «Ես եմ» 6-րդ միջազգային երիտասարդական կինոփառատոնը, որը նվիրվում է Հայաստանի Հանրապետության 20 ամյակին: Փառատոնը կազմակերպել է Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միությունը ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:
Կինոփառատոնը կոչված է օժանդակելու երիտասարդ ստեղծագործողներին և ինտեգրացիոն գործընթացների ձևավորմանը կինոյի ասպարեզում:
«Ես եմ» միջազգային երիտասարդական կինոփառատոնն Երևանում անցկացվում է 2004 թ. ամեն տարի, սկսած 2007 թ.՝ երկու տարին մեկ անգամ:
Այս տարի փառատոնին մասնակցում է շուրջ 112 ֆիլմ 16 երկրներից` Հայաստան, Ռուսաստան, Ուկրաինա, Մոլդովա, Լիտվա, Լատվիա, Գերմանիա, Չեխիա, Սլովակիա, ԱՄՆ և այլն:
«Ես եմ» միջազգային երիտասարդական կինոփառատոնի հաղթողները մրցանակների կարժանանան հետևյալ անվանակարգերում. Գրան պրի` «Լավագույն ֆիլմի» համար, «Լավագույն ռեժիսորական աշխատանք», «Լավագույն խաղարկային աշխատանք», «Լավագույն օպերատորական աշխատանք», «Լավագույն վավերագրական աշխատանք», «Լավագույն ուսանողական աշխատանք», «Լավագույն անիմացիոն աշխատանք»:

С 10 по 15 октября состоится 6-ой международный молодежный кинофестиваль “Это я”, посвященный 20-летию независимости Армении. Фестиваль организован Союзом кинематографистов Армении при содействии Министерства культуры РА.
Фестиваль призван содействовать молодым кинодеятелям, а также сформировать интеграционные процессы в области кинопроизводства.
Международный молодежный кинофестиваль “Это я” проводится в Ереване ежегодно, начиная с 2004 года. В этом году в фестивале принимают участие около 112 фильмов из 16 стран мира: Армении, России, Украины, Молдовы, Литвы, Латвии, Германии, Чехии, Словакии, США и др.
Победители фестиваля получат призы в следующих номинациях: Гран-при за “Лучший фильм”, “Лучшую режиссерскую работу”, “Лучший игровой фильм”, “Лучшую операторскую работу”, “Лучший документальный фильм”, “Лучшую студенческую работу” и “Лучшую анимацию”.