«Մենք գիտենք, որ Իռլանդիայի հավաքականը շատ ուժեղ թիմ է, բայց նաև գիտենք և հավատում ենք, որ մեր հավաքականը կկարողանա հաղթել այս խաղում»,- Իռլանդիայի հետ խաղից առաջ հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
Իռլանդիայի և Հայաստանի հավաքականների միջև Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի վերջին խաղը կկայանա Դուբլինում հոկտեմբերի 11-ին Երևանի ժամանակով 22:45-ին:
2010-ի սեպտեմբերին, երբ Երևանում Հայաստանը 0:1 հաշվով զիջեց Իռլանդիային, այդ խաղում հայկական թիմի կազմում հանդես էին գալիս 10 ֆուտբոլիստներ երիտասարդական հավաքականից, և հիմա նրանց խաղի որակի մեջ շատ բան է փոխվել:
«Մենք երիտասարդ թիմ ունենք, որը յուրաքանչուր խաղում դաշտ է դուրս գալիս հանուն հաղթանակի: Իռլանդիայի հետ խաղում մենք կցուցադրենք մեր խաղը: Մրցակցի շարքում կբացակայի Ռոբի Քինը, որը շատ տաղանդավոր և մեծ ֆուտբոլիստ է: Թիմի ավագի կորուստն իռլանդացիների օգտին չէ, բայց դա բխում է մեր շահերից: Այս խաղում մրցում են Հայաստանը և Իռլանդիան, այլ ոչ թե ես և Տրապատոնին»,- Մինասյանի խոսքերը հաղորդում է rte.ie-ն:
Հայաստանի հավաքականի մարզիչը նշել է, որ դեռ հարցականի տակ է այդ խաղին Էդգար Մանուչարյանի մասնակցությունը, որը թեթև վնասվածք ունի. «Եթե այսօր մեզ չհաջողվի հաղթել, ապա դա մեզ համար ողբերգություն չի լինի, քանի որ մենք ընտրական մրցաշարում արդեն շատ բանի ենք հասել»:

11 Октябрь 2011 - 05:59 AMT
“Мы знаем, что сборная Ирландии очень сильная команда, но также знаем и верим, что наша сборная сможет выиграть этот матч”,- перед матчем с Ирландией заявил главный тренер национальной сборной Армении Вардан Минасян.
Последний матч отборочного этапа чемпионата Европы между сборными Ирландии и Армении состоится 11 октября в 22:45 по ереванскому времени в Дублине.
В сентябре 2010 года, когда в Ереване Армения со счетом 0:1 уступила Ирландии, и по словам Минасяна, в этой игре в составе армянской команды выступали 10 футболистов из молодежной сборной, и теперь многое в качестве их игры изменилось.
“У нас молодая команда, которая в каждой игре выходит на поле ради победы. В матче с Ирландией мы будем играть нашу игру. В составе соперника будет отсутствовать Робби Кин, который очень талантливый и большой футболист. Потеря капитана не в пользу ирландцев, но это нам на руку. В этой игре состязаются Армения и Ирландия, а не я и Траппатони”,- слова Минасяна передает rte.ie.
Наставник Армении отметил, что пока под вопросом участие в этой игре Эдгара Манучаряна, который имеет легкую травму: “Если сегодня нам не удастся победить, то это не будет для нас трагедией, поскольку мы в этом отборочном турнире уже достигли многого”.