Հոկտեմբերի 10-ին PanARMENIAN.Net-ը հրապարակել էր կարծիք «ԴիջիԹեք 2011» 7-րդ ամենամյա տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի ընթացքում առկա Wi-Fi անլար ինտերնետ կապի որակի և բուֆետի գների մասին։
Ըստ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի՝ «ԴիջիԹեք 2011»-ի ժամանակ տեսանելի էին մոտ 10 Wi-Fi ցանցեր, որոնցից 7-ը գաղտնաբառ էին պահանջում, իսկ ազատները՝ ՎիվաՍելի և Ucom-ի չէին միանում կամ եթե միանում էին, ապա speed test-ը error էր գրում, իսմ 30Կբ-անոց ֆայլը՝ Fail to attach էր լինում (անհնար է կցել)։ Այս ամենը անհնար էր դարձնում լրագրողների՝ ցուցահանդեսի օպերատիվ լուսաբանումը սեփական նեթբուքերով։
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը հրապարակված կարծիքի վերաբերյալ պարզաբանումներ է ուղարկել, հայտնելով, որ «ԴիջիԹեք-2011» ցուցահանդեսի ընթացքում ընկերությունը ինտերնետ հասանելիություն էր ապահովում 18 մետր շառավղով` իր տաղավարի տարածքում և հարակից գոտում, ներբեռնման և վերբեռնման համապատասխանաբար` մինչև 40 Մբ/վրկ և 15 Մբ/վրկ արագությամբ:
Բացի դրանից, ցուցահանդեսի այցելուներին ընձեռված էր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տաղավարում տեղադրված 10 նեթբուք համակարգիչների միջոցով ինտերնետից անվճար և առանց սահմանափակման օգտվելու հնարավորություն: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը չէր ստանձնել որևէ պարտավորություն ինտերնետ հասանելիություն ապահովել ցուցահանդեսի ամբողջ տարածքում:

11 Октябрь 2011 - 12:42 AMT
10 октября PanARMENIAN.Net опубликовал мнение своего корреспондента о качестве беспроводной Wi-Fi-связи и высоких ценах в буфете на 7-ой ежегодной международной выставке информационных и телекоммуникационных технологий “Digitec 2011”.
По словам корреспондента PanARMENIAN.Net, на выставке можно было воспользоваться услугами около 10 Wi-Fi-сетей, 7 из которых требовали ввести код, а свободные не подключались к “ВиваСелл-МТС” и Ucom, а если подключались, то speed test показывал только “error”, а файл объемом 30Кб невозможно было даже “прикрепить” (Fail to attach). В таких условиях просто становилось невозможным освещение мероприятия с помощью собственного нетбука.
Компания “ВиваСелл-МТС” по поводу публикации прислала свои разъяснения, заявив, что во время проведения выставки компания обеспечивала Интернет-связь со скоростью загрузки и перезагрузки 40 Мб/с и 15 Мб/с, соответственно, в радиусе 18 метров на территории своего павильона и в прилежащей зоне.
Кроме того, посетители выставки получили возможность воспользоваться бесплатным Интернетом посредством 10 нетбуков, размещенных в павильоне компании “ВиваСелл-МТС”. Компания не обязывалась обеспечить территорию “DigiTec 2011” Wi-Fi-связью.