Սթիվ Ջոբսի հայ երկրպագուները նույնպես սգում են Apple-ի հանճարի մահը։ Այսօր երեկոյան Sean’s AlcoHall պանդոկում, աշխարհի տարբեր երկրների երկրպագուների պես, նրանք հավաքվելու են և անցկացնելու են Սթիվ Ջոբսի հիշատակին նվիրված երեկո։
Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց Sean’s AlcoHall պանդոկի մենեջեր Աստղիկ Մելքոնյանը։ «Երեկոյի հիմնական ֆորմատը լինելու է երաժշտություն ընտրելու հնարավորությունը։ Յուրքանչյուր ոք, ով կայցելի Apple-ի որևէ արտադրանքով՝ լինի iPhone, iPad կամ iPod, հնարավորություն կունենա իր նախընտրած երգը պատվիրել։ Բացի դրանից սեղաններին լինելու են գրիչներ և Սթիվ Ջոբսի նկարները, որոնց վրա այցելուները կարող են գրել նրա մասին իրենց զգացմունքների կամ մտքերի մասին»,-նշեց նա։
Աստղիկ Մելքոնյանի խոսքով, երեկոյի ընթացքում էկրանին ցուցադրելու են նաև Սթիվ Ջոբսի հայտնի ելույթներից հատվածներ։ Ենթադրվում է, որ պանդոկ կայցելի 40-ից 100 մարդ։
«Ցանկալի է, որ բոլոր նրանք, ովքեր ունեն iPhone, iPad, iPod կամ Apple-ի այլ արտադրանք, այդ օրն իրենց հետ ունենան։ Լինելու են նաև անակնկալներ»,-ավելացրեց Աստղիկ Մելքոնյանը։
Միջոցառման մանրամասների համար պետք է այցելել Facebook-ում բացված իրադարձության էջ։
Apple-ի համահիմնադիր և նախկին գլխավոր տնօրեն Սթիվ Ջոբսը մահացավ հոկտեմբերի 5-ին 56 տարեկան հասակում. նա երկար տարիներ տառապում էր քաղցկեղով։ Նա հանդիսանում էր նաև հանրահայտ Pixar անիմացիոն ստուդիայի հիմնադիրը։
Apple-ի աշխատակիցները նրա հիշատակին նվիրված երեկո են անցկացնելու հոկտեմբերի 19-ին Կալիֆորնիա նահանգի Կուպերտինո քաղաքում։

14 Октябрь 2011 - 04:17 AMT
Армянские поклонники Стива Джобса также скорбят по поводу кончины гения Apple. 14 октября вечером в таверне Sean’s AlcoHall, как и поклонники во всем мире, они соберутся вместе, чтобы провести вечер памяти Стива Джобса.
Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщила менеджер таверны Sean’s AlcoHall Астхик Мелконян. “Основным форматом вечера будет возможность выбора музыки. Каждый, кто посетит мероприятие с какой-нибудь продукцией Apple, будь то iPhone, iPad или iPod, получит возможность заказать свою любимую песню. Кроме того, на столах будут ручки и фотографии Стива Джобса, на которых посетители смогут письменно выразить свои мысли и чувства”, – отметила она.
По словам Астхик Мелконян, в течение вечера на экране будут показываться отрывки из известных выступлений Стива Джобса. Ожидается, что число посетителей вечера будет составлять от 40 до 100 человек.
“Желательно, чтобы все имели при себе какую-либо продукцию Apple: iPhone, iPad, iPod или что-то другое. На вечере ожидаются и сюрпризы”, – добавила Астхик Мелконян.
Подробности мероприятия можно узнать в Facebook.
Экс-гендиректор компании Apple Стив Джобс умер неделю назад в возрасте 56 лет от рака поджелудочной железы. Он также являлся основателем известной анимационной студии Pixar.
Сотрудники Apple 19 октября планируют в городе Купертино штата Калифорния США организовать вечер памяти Стива Джобса.