Հոկտեմբերի 13-ին Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան մարզադաշտում «Փյունիկն» ու «Իմպուլսը» վերախաղարկեցին Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 22-րդ տուրի խաղը: 19-րդ րոպեին հաշիվը բացեց Նորայր Գյոզալյանը, իսկ 3 րոպե անց նա կրկնապատկեց հաշիվը:
36-րդ րոպեին տուգանայինից գեղեցիկ հարվածով գոլը իրացրեց «Փյունիկի» անդամ Ղուկաս Պողոսյանը:
Առաջին խաղակեսում «Փյունիկը» նախահարձակ եղավ ու կարողացավ վտանգավոր պահեր ստեղծել «Իմպուլսի» դարպասի մոտ: Երևանյան թիմի ջանքերը զուր չանցնան և 62-րդ րոպեին հաշիվը հավասարեցրեց Հովհաննես Հովհաննիսյանը: Հարձակվողը կարողացավ աչքի ընկնել ևս մի քանի անգամ, սակայն, «Իմպուլսին» փրկեց դարպասապահը, իսկ մեկ անգամ գնդակը կպավ դարպասաձողին: Վտանգավոր պահեր ստեղծեց նաև դիլիջանյան թիմը, սակայն գոլ խփել չէր հաջողվում:
Խաղից հետո «Փյունիկը» 41 միավորով 2-րդ տեղում է, իսկ «Իմպուլսը» 36 միավորով 4-րդ հորիզոնականում է: Մրցաշարային աղյուսակը վստահորեն գլխավորում է «Ուլիսը» 48 միավորով:
25-րդ տուրի խաղերը տեղի կունենան հոկտեմբերի 16-ին և 17-ին: «Ուլիսը» կխաղա «Շիննիկի» հետ, «Գանձասարը» կընդունի «Արարատին», իսկ երկուշաբթի տեղի կունենան «Փյունիկ»-«Բանանց», «Իմպուլս»-«Միկա» հանդիպումները:

14 Октябрь 2011 - 12:17 AMT
13 октября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна “Пюник” и “Импульс” переиграли матч 22 тура чемпионата Армении по футболу. Счет уже на 19 минуте открыл Норайр Гезалян, а 3 минуты спустя он же удвоил счет.
На 36 минуте со штрафного красивым ударом в составе “Пюника” отличился Гугас Погосян.\
В начале первого тайма “Пюник” бросился в атаку и смог создать несколько опасных момент у ворот “Импульса”. Старания ереванской команды не прошли даром, и на 62 минуте счет сравнял вышедший на замену Оганнес Оганнисян. Нападающий смог отличиться еще несколько раз, но “Импульс” спасал голкипер, а однажды мяч угодил в перекладину. Опасные моменты были и у дилижанской команды, но забивать голы не получалось.
После матча “Пюник” с 41 очком на 2 месте, а “Импульс” набрал 36 очков и занимает 4 строчку. В турнирной таблице уверенно лидирует “Улисс” с 48 очками.
Матчи 25 тура состоятся 16 и 17 октября, “Улисс” сыграет с “Шираком”, “Гандзасар” примет “Арарат”, а в понедельник сыграют “Пюник”- “Бананц” и “Импульс”- “Мика”.