Որոնողական հսկան իր 2011-ի երրորդ եռամսյակի ֆինանսական հաշվետվության շնորհանդեսի ժամանակ հայտնել է, որ 3-րդ եռամսյակում գրանցել է 9,7 միլիարդ եկամուտ, որի 2,7-ը զուտ շահույթն է։ Այս մասին գրում է USAToday-ը։ Այս ցուցանիշը աճել է՝ համեմատած նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի հետ, որը կազմում էր 7,3 միլիարդ եկամուտ՝ 2,2 զուտ շահույթով։Google-ը նաև հայտնել է, որ իր արժեթղթերի գինն աճել է 6,5%-ով։
Google-ի գործադիր տնօրեն Լարի Փեյջը հայտնել է, որ կա նաև աճ ընկերության արտադրանքներում։ Google+ նորաստեղծ սոցիալական ցանցում գրանցվել է ավելի քան 40 միլիոն օգտագործող։
«Մարդիկ մեծ արագությամբ են աճում Google+-ում։ Սա դեռ սկիզբն է»,-ասել է Լարի Փեյջը։ Նա նաև նշել է, որ ցանցում ավելանում են կիսվող նյութերի քանակը (Sharing)։
«Արդեն 3,4 միլիարդ նկար է վերբեռնվել Google+, գրում է TechCrunch-ը։
Լարի Փեյջը, խոսելով Google-ի արտադրանքների աճի մասին, նշել է նաև, որ այժմ աշխարհում կա ընդհանուր 190 միլիոն Android սարքավորում։ Հուլիս ամսին այս թիվը կազմում էր 130 միլիոն։ Դե իսկ բջջային շահույթը կազմում է մոտ 2,5 միլիարդ դոլար;

The search giant during its third-quarter earnings call reported a profit of $2.7 billion on revenue of $9.7 billion in the quarter. That compares with $2.2 billion in profit on $7.3 billion in revenue a year ago, USA Today reports.
Shares of Google surged 6.5% to $595.50 in after-hours trading.
CEO Larry Page spoke to reporters and financial analysts, touting growth in company products. Google+ has quadrupled in growth since the company reported its numbers in the previous quarter. It has now more than 40 million members.
"People are flocking into Google+ at an incredible rate and we are just getting started," said Page.
For Google+, Page sees his nascent social network as just at its beginning stages. “We are baking identity and sharing in all of our products. Sharing on the Web will be like sharing in real life across all your stuff,” he said.
Already, 3.4 billion photos have been uploaded to Google+, according to TechCrunch.
Page noted that there are 190 million Android devices (up from 130 million in July). More importantly, mobile revenue is now at a $2.5 billion run rate.