Որոնողական հսկան իր 2011-ի երրորդ եռամսյակի ֆինանսական հաշվետվության շնորհանդեսի ժամանակ հայտնել է, որ 3-րդ եռամսյակում գրանցել է 9,7 միլիարդ եկամուտ, որի 2,7-ը զուտ շահույթն է։ Այս մասին գրում է USAToday-ը։ Այս ցուցանիշը աճել է՝ համեմատած նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի հետ, որը կազմում էր 7,3 միլիարդ եկամուտ՝ 2,2 զուտ շահույթով։Google-ը նաև հայտնել է, որ իր արժեթղթերի գինն աճել է 6,5%-ով։
Google-ի գործադիր տնօրեն Լարի Փեյջը հայտնել է, որ կա նաև աճ ընկերության արտադրանքներում։ Google+ նորաստեղծ սոցիալական ցանցում գրանցվել է ավելի քան 40 միլիոն օգտագործող։
«Մարդիկ մեծ արագությամբ են աճում Google+-ում։ Սա դեռ սկիզբն է»,-ասել է Լարի Փեյջը։ Նա նաև նշել է, որ ցանցում ավելանում են կիսվող նյութերի քանակը (Sharing)։
«Արդեն 3,4 միլիարդ նկար է վերբեռնվել Google+, գրում է TechCrunch-ը։
Լարի Փեյջը, խոսելով Google-ի արտադրանքների աճի մասին, նշել է նաև, որ այժմ աշխարհում կա ընդհանուր 190 միլիոն Android սարքավորում։ Հուլիս ամսին այս թիվը կազմում էր 130 միլիոն։ Դե իսկ բջջային շահույթը կազմում է մոտ 2,5 միլիարդ դոլար;

14 Октябрь 2011 - 13:35 AMT
Поисковый гигант во время представления финансового отчета 3-го квартала 2011 года заявил, что в 3-м квартале отмечен доход в 9,7 миллиарда долларов, 2,7 млрд из которого – чистая прибыль. Об этом сообщает USAToday. Этот показатель вырос по сравнению с тем же отрезком времени прошлого года, тогда он составлял 7,3 млрд дохода с чистой прибылью в 2,2 млрд долларов.
Компания Google также заявила, что ее акции выросли на 6,5%. Исполнительный директор компании Ларри Пейдж сказал, что намечается и рост продукции компании. В новой социальной сети Google+ зарегистрировалось более 40 миллионов пользователей.
“Число пользователей сети растет с огромной скоростью. И это только начало”, – сказал Ларри Пейдж. Он также отметил, что в сети увеличивается число материалов, которыми можно поделиться (Sharing). “В Google+ загружено 3,4 миллиарда фотографий”, пишет TechCrunch.
Говоря о росте продукции Google, Ларри Пейдж отметил, что в настоящее время в мире есть 190 миллионов устройств Android. В июле этот показатель составлял 130 миллионов. Ну а мобильная прибыль составляет около 2,5 млрд долларов.