Google և Samsung ընկերությունները հայտնել են, որ իրենց հետաձգված համատեղ միջոցառումը կկայանա հոկտեմբերի 19-ին։ Նոր հրավերը, որն ուղարկվել է լրագրողներին պարունակել է Android-ի նոր թարմացման Ice Cream Sandwich-ի լոգոտիպը։ Այս մասին հաղորդում է i4u.com-ը։
Այս միջոցառումը պետք է կայանար հոկտեմբերի 11-ին, սակայն Apple-ի համահիմնադիր և նախկին գործադիր տնօրեն Սթիվ Ջոբսի մահվան պատճառով Samsung-ը և Google-ը հայտարարեցին միջոցառման տեղափոխման մասին։
Սպասվում է, որ միջոցառման ժաման ընկերությունները ներկայացնելու են Android-ի նոր տարբերակով՝ Android Ice Cream Sandwich-ով աշխատող առաջին սարքը՝ Galaxy Nexus Prime հեռախոսը։ Ըստ լուրերի, Galaxy Nexus Prime-ը ունենալու է dual-core պրոցեսոր, 4.5 դյույմ էկրան և 4G ցանցին միանալու հնարավորություն։
Google-ի Nexus հեռախոսների շարքը, որը ներառում էր երկու մոդել՝ Nexus One և Nexus S, կլինեն առաջին հեռախոսները, որոնց հասանելի կլինի Ice Cream Sandwich թարմացումը։ Հնարավոր է միջոցառման ժամանակ Samsung-ը ներկայացնի նաև այլ սարքեր, որոնց թվում կլինի Android-ով աշխատող Nexus պլանշետ

Компании Google и Samsung заявили, что отложенное ими совместное мероприятие состоится 19 октября. Новые приглашения, разосланные журналистам, содержали логотип обновления Android – Ice Cream Sandwich. Об этом сообщает i4u.com.
Это мероприятие должно было состояться 11 октября, однако из-за смерти основателя и экс-гендиректора Apple Стива Джобса оно было отложено.
Ожидается, что во время мероприятия компании представят новый смартфон Galaxy Nexus Prime, работающий на новой версии операционной системы Android.
Согласно некоторым предположениям, Google Nexus Prime будет работать на новой версии Android – Android Ice Cream Sandwich, который будет снабжен процессором Dual-core, 4,5-дюймовым экраном и возможностью подключения к сети 4G.
Серия телефонов Nexus от Google, в которую входят модели Nexus One и Nexus S, будут первыми телефонами, которым будет доступно обновление Ice Cream Sandwich. Возможно, во время презентации также будут представлены другие устройства, в том числе планшет Nexus, работающий на Android.