Սիլիկոնյան հովտի նշանավոր դեմքերը և քաղաքական գործիչները այն հարյուրավոր մարդկանց շարքում էին, ովքեր հավաքվել էին Apple ընկերության համահիմնադիր Սթիվ Ջոբսի հիշատակը հարգելու։ Սթենֆորդի համալսարանի տարածքի եղեկեցի տանող ճանապարհն ամբողջությամբ պատված էր հարյուրավոր սպիտակ մոմերով։ Այս միջոցառումը փակ էր՝ հրավիրվածների ցուցակով, դե իսկ ոստիկանությունը հսկում էր տարածքի անվտանգությունը, հայտնում է «Ռոյթերս»-ը։
Կալիֆորնիայի իշխանությունները հոկտեմբերի 16-ը հայտարարել են Սթիվ Ջոբսի օր։
Apple-ի համահիմնադիր և նախկին գլխավոր տնօրեն Սթիվ Ջոբսը մահացավ հոկտեմբերի 5-ին 56 տարեկան հասակում. նա երկար տարիներ տառապում էր քաղցկեղով։ Նա հանդիսանում էր նաև հանրահայտ Pixar անիմացիոն ստուդիայի հիմնադիրը։
Apple-ի աշխատակիցները նրա հիշատակին նվիրված երեկո են անցկացնելու հոկտեմբերի 19-ին Կալիֆորնիա նահանգի Կուպերտինո քաղաքում։

Известные представители Силиконовой долины и политические деятели наряду с сотнями простых граждан собрались, чтобы отдать уважения основателю Apple и бывшему главе компании Стиву Джобсу. В часовне Стэнфордского университета в штате Калифорния состоялась закрытая церемония прощания с экс-гендиректором Apple. В списке гостей было несколько сот человек, включая руководителей крупнейших компаний Силиконовой долины. Территория проведения панихиды охранялась полицией и сотрудниками службы безопасности университета.
Власти Калифорнии объявили 16 октября днем Стива Джобса.
Экс-гендиректор компании Apple Стив Джобс умер 5 октября в возрасте 56 лет от рака поджелудочной железы. Он также являлся основателем известной анимационной студии Pixar.
Сотрудники Apple 19 октября планируют в городе Купертино штата Калифорния США организовать вечер памяти Стива Джобса.