Canon ԱՄՆ-ն հայտարարել է նոր DSLR ֆոտոխցիկ՝ EOS-1D X-ի արտադրության մասին։ Այն 18 մեգապիքսել հզորությամբ ֆոտոխցիկ է երեք պրոցեսորով։ Այն կարողանում է յուրաքանչյուր վայրկյանում նկարել 12 կադր։ Այս մասին հաղորդում է ThisIsMyNext-ը։
Ըստ Canon ԱՄՆ-ի, EOS-1D X-ը Canon-ի ամենաբարձր արագությամբ նկարող ու ծանր ֆոտոխցիկն է, որը փոխարինելու է անգամ EOS-1Ds Mark III և EOS-1D Mark IV մոդելներին Canon-ի ֆոտոխցիկների շարքից։
EOS-1D X-ն ունի երկու CompactFlash քարտերի մուտք, դեմքը ճանաչելու մեխանիզմ։ Ֆոտոխցիկի ISO-ն 51,200 է։
Canon ԱՄՆ-ն նշել է, որ ֆոտոխցիկի վաճառքը մեկնարկելու է 2012-ի մարտ ամսին և միայն ֆոտոխցիկի մարմինը՝ առանց օբյեկտիվի, կվաճառվի 6800 դոլարով, գրում է Rttnews-ը։
Canon-ը նաև հայտնել է GPS և Wi-Fi / Bluetooth ֆայլեր փոխանցելու երկու սարքերի մասին՝ GP-E1-ի և WFT-E6B-ի։ Դրանք նույնպես հասանելի կլինեն 2012-ի մարտին։

18 Октябрь 2011 - 07:26 AMT
Canon в США объявил о выпуске новой модели DSLR -фотоаппаратов – EOS-1D X. Это фотокамера мощностью 18 Мп с тремя процессорами. Он делает 12 кадров в секунду. Об этом сообщает ThisIsMyNext.
Согласно филиалу Canon в США, EOS-1D X – самая высокоскоростная фотокамера Canon, который заменит модели EOS-1Ds Mark III и EOS-1D Mark IV.
EOS-1D X имеет два входа для CompactFlash-карт, механизм опознавания лица, ISO фотокамеры – 51,200.
Продажи фотокамеры стартуют в марте 2012 года, аппарат без объектива будет стоить 6 800 долларов, пишет Rttnews.
Canon заявил о двух новых устройствах для передачи файлов GPS և Wi-Fi / Bluetooth – GP-E1 и WFT-E6B. Они также поступят в продажу в 2012 году.