Samsung-ը հայտարարել է, որ վաճառել է 30 միլիոն Galaxy S և Galaxy S II սմարթֆոններ ամբողջ աշխարհում՝ սկսած դրանց թողարկումից՝ 2010-ից։ Ըստ Samsung-ի, նրանք վաճառել են 20 միլիոն Galaxy S՝ դարձնելով այն ամենալավ և արագ վաճառվող սմարթֆոնը, որ երբևէ ընկերությունը թողարկել էր։ Դե իսկ Galaxy S II-ը վաճառվել է 10 միլիոն օրինակով։ Այս մասին հայտնում է CNET-ը։
Չնայած վաճառքի այս քանակությանը, այս սարքերը դեռևս մնում են Apple-ի iPhone-ի ստվերի տակ։ Երեկ Apple-ը հայտնեց, որ վաճառել է 4 միլիոն iPhone 4S՝ վաճառքի մեկնարկից 3 օրվա ընթացքում։ Իսկ մի քանի ամիս առաջ էլ Apple-ը հայտնել էր, որ երեք ամսում ամբողջ աշխարհում վաճառել է 20 միլիոն iPhone
Այնուամենայնիվ, չնայած այս տվյալներին, Samsung-ն այլ կերպ է պայքարում Apple-ի դեմ։ Ընկերությունը Ավստրալիայի և Ճապոնիայի դատարաններ է դիմել նախնական դատական արգելքի հայցով։ Samsung-ը պահանջում է դադարեցնել այդ երկու երկրներում iPhone 4S-ի վաճառքը՝ մեղադրելով ինտերֆեյսի և մի քանի տեխնոլոգիաների կրկնօրինակման մեջ։

18 Октябрь 2011 - 07:57 AMT
Компания Samsung объявила о том, что число реализованных во всем мире смартфонов Galaxy S и Galaxy S II, начиная с первого дня их выпуска в 2010 году, достигло 30 миллионов экземпляров. Согласно Samsung, было реализовано 20 миллионов Galaxy S, после чего он стал самым быстро продаваемым смартфоном, когда-либо произведенным компанией. А Galaxy S II было продано 10 миллионов экземпляров. Об этом сообщает CNET. Несмотря на подобное количество продаж, эти устройства затмеваются iPhone от Apple. 17 октября компания Apple заявила о рекордном числе продаж iPhone 4S – 4 миллиона экземпляров за три дня. А несколько месяцев назад Apple заявила, что во всем мире было реализовано 20 миллионов iPhone.
Помимо конкуренции, Samsung борется против компании Apple и другими методами. Компания обратилась в суды Австралии и Японии с требованием наложить запрет на продажу iPhone 4S в этих странах.