Այսօր` հոկտեմբերի 18-ին Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանում (ԵՊԼՀ) բացվեց Հոլանդական ֆիլմերի ցուցադրության շաբաթը: Այն կազմակերպել է «Նարեկացի» արվեստի միությունը, Հայաստանում Նիդեռլանդների դեսպանատունը, իսկ ֆինանսական աջակիցն է Հոլանդերեն լեզվի միությունը:
«Նարեկացի» արվեստի միության կինոծրագրերի ղեկավար Րաֆֆի Մովսիսյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ միությունը ամեն տարի կազմակերպում է որևէ երկրի ֆիլմերի ցուցադրություն: ԵՊԼՀ-ին զուգահեռ հոլանդական ֆիլմեր ցուցադրվելու են նաև միությունում, սակայն ծրագրերը լինելու են տարբեր: Մովսիսյանի խոսքով համալսարանում ցուցադրվելու են երիտասարդ ռեժիսորների, իսկ միությունում` հոլոնդական դասական ֆիլմեր: Հաշվի է առնվել նպատակային խումբը: Դրանով է պայմանավորված ֆիլմերի ընտրությունը:
Ցուցադրությունը համալսարանում բացեց CHARACTER ֆիլմը: Ցուցադրությունները շարունակվելու են մինչև հոկտեմբերի 22-ը, և կցուցադրվի 8 ֆիլմ:

18 октября в Ереванском государственном лингвистическом университете им. В. Брюсова открылась неделя показа голландских фильмов. Она организована Союзом искусств “Нарекаци”, посольством Нидерландов в Армении, финансовое содействие оказал Союз голландского языка.
Руководитель кинопрограмм Союза искусств “Нарекаци” Раффи Мовсисян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что союз каждый год организует показ фильмов какой-нибудь страны. Наряду с ЕГЛУ показ фильмов будет осуществляться и в союзе “Нарекаци”, однако, программы будут разные. По словам Мовсисяна, в университете будут представлены фильмы молодых режиссеров, а в центре – классические голландские фильмы. Этим обусловлен выбор фильмов. Показ в университете открылся фильмом “CHARACTER”. Показ продолжится до 22 октября, будет представлено 8 фильмов.