Եվրոպայի Հայկական Միությունների Ֆորումի (ԵՀՄՖ) և Սլովակիայի հայ համայնքի նախագահ Աշոտ Գրիգորյանը դիմել է ՈՒԵՖԱ նախագահ Միշել Պլատինիին` խնդրանքով վերլուծելու Իռլանդիա-Հայաստան խաղի մրցավարների կողմից թույլ տրված սխալները, և նշանակելու վերախաղարկում, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են ԵՀՄՖ-ից:
«Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կողմից ԶԼՄՆ-ին արված հայտարարության մեջ կա մի փոքրիկ սխալ. ՈՒԵՖԱ-ի խաղերին մրցավարական բրիգադի նշանակումը կատարվում է հենց ՈՒԵՖԱ-ի և ոչ թե ՖԻՖԱ-ի կողմից: ՖԻՖԱ-ն ընդամենը լիցենզավորում է մրցավարներին` օժտելով նրանց միջազգային խաղեր վարելու իրավունք: Սակայն տարբեր խաղերին մրացավարների նշանակումը կատարվում է ֆուտբոլի տարածաշրջանային ֆեդերացիաների կողմից: Այդ իսկ պատճառով ԵՀՄՖ-ը դիմել է Միշել Պլատինիին»,- նշվում է ԵՀՄՖ հաղորդագրության մեջ:
Հոկտեմբերի 11-ին Դուբլինում կայացած Իռլանդիա-Հայաստան խաղի ժամանակ իսպանացի մրցավար Իտուրալդե Գոնսալեսը խաղի 26-րդ րոպեին հեռացրել է Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկուն ձեռքով խաղի համար: Սակայն մինչ այդ պահը Իռլանդիայի հարձակվող Սայմոն Կոկսը ակնհայտորեն խաղացել էր ձեռքով:

Председатель Форума Армянских Союзов Европы и армянской диаспоры Словакии Ашот Григорян обратился к председателю УЕФА Мишелю Платини с просьбой изучить ошибки арбитров и назначить повторный матч, сообщили PanARMENIAN.Net в Форуме армянских союзов Европы.
В сообщении в частности говорится:
“Уважаемый господин Президент,
В ходе отборочного матча к EURO-2012 между сборными командами Ирландии и Армении, состоявшемся 11 октября 2011 года в Дублине, арбитр матча Итуральде Гонсалес совершил ряд вопиющих ошибок, которые повлияли на исход матча, оставив чувство глубокого разочарования в сердцах армян.
Президент Форума Армянских Союзов Европы от имени армянской диаспоры Европы, обращается к вам с требованием, осудить ошибки арбитра в этом матче и назначить переигровку матча. Это единственное приемлемое решение инцидента, как для Армении, так и для армянской диаспоры во всем мире. Отметим, что честность и принципиальность, проявляемая УЕФА во время Вашего пребывания на посту президента, оставляет глубокое впечатление и дает надежду на то, что справедливость в данном случае может быть восстановлена”.
11 октября в Дублине во время матча между сборными Армении и Ирландии испанский арбитр Итуральде Гонсалес на 26-ой минуте матча удалил вратаря сборной Армении Романа Березовского за игру рукой, которой на самом деле не было. Позже ирландский нападающий Саймон Кокс признался, что именно он в этом эпизоде сыграл рукой.