«Արտիստները հանուն խաղաղության» հասարակական կազմակերպությունը սկսել է մինչև Never again հանուն խաղաղության համերգի մեկնարկը մնացած ժամանակի հետհաշվարկը: Համերգը տեղի է ունենալու նոյեմբերի 1-ին ԱՄՆ-ում, Գիբսոն ամֆիթատրոնում:
Ամենամյա համերգը միավորում է ողջ աշխարհից ժամանած դերասաններին ու երգիչներին հանուն կյանքի ու խաղաղության հաստատման: Այս տարի համերգը նվիրված է լեգենդար երգիչ Սթիվի Ուանդերին, որպես ՄԱԿ-ի խաղաղության դեսպանորդ նրա ավանդի համար:
Համերգին կմասնակցեն նաև Արտո Թունջբոյաջյանը, Ֆլորա Մարտիրոսյանը և այլոք: «Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, համոզվելու համար, որ նոր սերունդն ավելի հանդուրժող է ու ներդաշնակ»,-ասել է Ֆլորա Մարտիրոսյանը:

Общественная организация “Артисты за мир” начала обратный отсчет времени, оставшегося до грандиозного концерта во имя мира “Never again”, который пройдет 1 ноября в США, в амфитеатре Гибсон на аллее Universal.
Ежегодный концерт собирает вместе артистов, певцов со всего мира вокруг торжества жизни и мира. В этом году концерт посвящен легендарному певцу Стиви Вандеру за его вклад как Посланника мира ООН.
В концерте также примут участие Арто Тунчбояджян, Флора Мартиросян и другие. “Мы должны сделать все, чтобы удостоверится, что новое поколение вырастает более толерантным и гармоничным”, – отметила по этому поводу Флора Мартиросян.