Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականը շարունակում է նախապատրաստվել սեպտեմբերի 21-ին մեկնարկող Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարին: Հիշեցնենք, որ մրցաշարը կանցկացվի հոկտեմբերի 21-ից 26-ը Երևանի «Հանրապետական» և «Միկա» մարզադաշտերում: Թիմը հանգրվանել է Ֆուտբոլի ակադեմիայում, որտեղ անցկացնում է ուսումնամարզական հավաք:
Հոկտեմբերի 21-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան մարզադաշտում Հայաստանը խաղալու է Սլովակիայի հետ, նույն օրը «Միկա» մարզադաշտում հանդիպելու են Հունաստանը և Անդորրան։ Հոկտեմբերի 23-ին խաղալու են Սլովակիա-Անդորրա, Հայաստան-Հունաստան զույգերը։ Ընտրական մրցաշարի վերջին օրը հանդիպելու են Հունաստան-Սլովակիա, Անդորրա-Հայաստան զույգերը։
Հայաստանի ընտրանու գլխավոր մարզիչ Վարազդատ Ավետիսյանը հրավիրել է թիմ հետևյալ ֆուտբոլիստների։ Դարպասապահներ՝ Ալբերտ Օհանյան («Փյունիկ»), Գոռ Մանուկյան («Փյունիկ»), Գոռ Մարտիրոսյան («Բանանց»):
Պաշտպաններ՝ Արման Հովհաննիսյան («Փյունիկ»), Տարոն Ոսկանյան («Փյունիկ»), Գրիգոր Հովհաննիսյան («Փյունիկ»), Էդուարդ Թաթոյան («Ուրալ», Ռուսաստան), Արարատ Պողոսյան («Բանանց»), Արամ Շահնազարյան («Բանանց»), Տիգրան Վարդանյան («Փյունիկ»):
Կիսապաշտպաններ՝ Դավիթ Մինասյան («Փյունիկ»), Գոռ Մալաքյան («Փյունիկ»), Բենիկ Հովհաննիսյան («Բանանց»), Ղուկաս Պողոսյան («Փյունիկ»), Աղվան Պապիկյան (ԼԿՍ Լոձ, Լեհաստան), Դավիթ Հակոբյան («Շիրակ»), Արթուր Գրիգորյան («Փյունիկ»), Գագիկ Պողոսյան («Փյունիկ»), Հովհաննես Միրանյան («Փյունիկ»), Արմեն Դերձյան («Իմպուլս»):
Հարձակվողներ` Հովհաննես Հովհաննիսյան («Փյունիկ»), Խաչատուր Ավետիսյան («Բանանց»), Հայկ Ղազարյան («Տորպեդո» Մ. Ռուսաստան):

Сборная Армении по футболу до 19 лет продолжает готовиться к отборочному этапу чемпионата Европы, который стартует 21 октября в Ереване. Матчи примут стадионы имени Вазгена Саркисяна и “Мика”, турнир завершится 26 октября.
21 октября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна Армения сыграет со Словакией, в этот же день на стадионе “Мика” встретятся Греция и Андорра. 23 октября сыграют Словакия-Андорра и Армения-Греция. В последний день отборочного турнира сыграют Греция- Словакия и Андорра-Армения.
Подопечные Вараздата Аветисяна в академии футбола проводит сбор, где принимают участие следующие футболисты:
Вратари: Альберт Оганян, Гор Манукян (“Пюник”) и Гор Мартиросян (“Бананц”).
Защитники: Арман Оганнсиян, Тарон Восканян, Григор Оганнисян, Тигран Варданян (“Пюник”), Арарат Погосян, Арам Шахназарян (“Бананц”) и Эдуард Татоян (“Урал”, Россия).
Полузащитники: Давид Минасян, Гор Малакян, Гукас Погосян, Артур Григорян, Гагик Погосян, Оганнес Миранян (“Пюник”), Беник Оганнисян (“Бананц”), Давид Акопян (“Ширак”), Армен Дерцян (“Импульс”) и Агван Папикян (“Лоц”, Польша).
Нападающие: Оганнес Оганнисян (“Пюник”), Хачатур Аветисян (“Бананц”) и Айк Казарян (“Торпедо”, Россия).