Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականը շարունակում է պատրաստվել Փարիզի վարկանշային աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 6-13-ը:
Ինչպես հայտնում է ՀԱՕԿ պաշտոնական կայքը, կանանց հավաքականը գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանի և Արման Ղազարյանի գլխավորությամբ պարապում է Աբովյանում: Փարիզյան մրցահարթակ հավանաբար կելնեն երևանցի Իզաբելա Յայլյանը (53կգ), բաղրամյանցի Ալլա Սամվելյանը (58կգ),գյումրեցի Մելինե Դալուզյանը (69կգ),քասախցի Հռիփսիմե Խուրշուդյանը և գյումրեցի Նաիրա Հարությունյանը (երկուսն էլ` +75կգ):
Անցյալ տարվա աշխարհի առաջնության արդյունքներով կանանց թիմն ունի առավելագույն թվով `օլիմպիական չորս ուղեգիր:

Женская сборная Армении по тяжелой атлетике продолжает готовиться к рейтинговому чемпионату мира в Париже, который пройдет 6-13 ноября.
Как передает официальный сайт армянского национального Олимпийского комитета, на чемпионате по всей вероятности выступят Изабела Яйлян (в/к 53), Алла Самвелян (в/к 58), Мелине Далузян (в/к 69), Рипсиме Хуршудян и Наира Арутюнян (в/к +75).
Женскую сборную в Абовяне тренируют Арташес Нерсисян и Арман Казарян.
На чемпионате мира 2010 года в Анталье армянские тяжелоатлетки завоевали четыре возможные путевки из четырех и на Олимпиаду поедут всем составом.