Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականը շարունակում է պատրաստվել Փարիզի վարկանշային աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 6-13-ը:
Ինչպես հայտնում է ՀԱՕԿ պաշտոնական կայքը, կանանց հավաքականը գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանի և Արման Ղազարյանի գլխավորությամբ պարապում է Աբովյանում: Փարիզյան մրցահարթակ հավանաբար կելնեն երևանցի Իզաբելա Յայլյանը (53կգ), բաղրամյանցի Ալլա Սամվելյանը (58կգ),գյումրեցի Մելինե Դալուզյանը (69կգ),քասախցի Հռիփսիմե Խուրշուդյանը և գյումրեցի Նաիրա Հարությունյանը (երկուսն էլ` +75կգ):
Անցյալ տարվա աշխարհի առաջնության արդյունքներով կանանց թիմն ունի առավելագույն թվով `օլիմպիական չորս ուղեգիր:

Armenia women squad continues preparation for 2011 World Weightlifting Championships, 79th edition for men and 22nd edition for women.
According to Armenian National Olympic Committee, Armenia’s provisional line-up for championships is as follows: Isabella Yailyan (53 kg), Alla Samvelyan (58 kg), Meline Daluzyan (69 kg), Hripsime Khurshudyan and Naira Harutyunyan (+75 kg), with Artashes Nersisyan and Arman Ghazaryan as coaches.
At 2011 World Weightlifting Championships due November 5-13 in Paris, participants are given a chance to win 2012 London Olympics entry.
At 2010 Antalya-hosted World Championships the squad has already won 4 entries to 2012 London Olympics out of 4 possible.