Օրանժ Արմենիա ընկերության վաճառքի տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանն այսօր կայացած ասուլիսում հայտնեց, որ այսուհետ Օրանժը մեկնարկում է սմարթֆոնների վաճառքի նոր մատչելի ձև՝ 1 կամ 2 տարի պայմանագրով Դելֆին, Պանտերա կամ Թիթեռ ետվճարային ամսական բաժանորդագրություններին միանալու դեպքում։ Այս երեք ամսական բաժանորդագրությունները Օրանժը նույնպես այսօր է գործարկել։
Այս պայմանագրային ոճը հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուր գնորդի մատչելի գնով ձեռք բերել հեռախոսը՝ կախված ընտրված բաժանորդագրության ամսավճարի չափից։ Առաջարկի մեջ ներառում են 29 սմարթֆոն՝ HTC, Samsung, iPhone, Nokia և Alcatel մոդելների։
Օրինակ 16Գբ iPhone 4-ը կարելի է ձեռք բերել 180 000 դրամով, եթե 2 տարով բաժանորդագրվեք Դելֆինի, Պանտերայի կամ Թիթեռի 20 000 ամսավճարով ետվճարային սակագնային պլանին։ Կամ օրինակ HTC Wildfire S-ը կարելի է ձեռքի 65 000 դրամով Դելֆինի, Պանտերայի կամ Թիթեռի 4000 դրամ ամսավճարով ետվճարային սակագնային պլանին 2 տարով բաժանորդագրվելու դեպքում։ Իսկ օրինակ Nokia C3 Slate Grey-ը կարելի է գնել 1 դրամով Դելֆինի, Պանտերայի կամ Թիթեռի ետվճարային սակագնային պլաններին 2 տարով բաժանորդագրվելու դեպքում։ Այս հեռախոսների շուկայական գներն են՝ 16Գբ iPhone 4-ը՝ 330 000 դրամ, HTC Wildfire S-ը՝ 150 000 դրամ, իսկ Nokia C3-ը՝ 60 000 դրամ։
«Արդեն վաղուց մեր բաժանորդները ակնկալում էին, որ մենք արևմտյան շուկաների օրինակով Հայաստանում նույնպես կներկայացնենք այս մատչելի գնով հեռախոսներ ձեռք բերելու հնարավորությունը՝ պայմանագրային հիմունքներով»,-ասաց Արսեն Հովհաննիսյանը։
Հեռախոսների առաջարկվող պորտֆելին և ամսական բաժանորդագրությունների բոլոր տարբերակներին կարելի է ծանոթանալ ընկերության կայքում։

20 Октябрь 2011 - 10:07 AMT
Компания “Orange Армения” реализует iPhone 4 за 180 000 драм и еще 29 моделей телефонов по доступным ценам
Директор по продажам компании “Orange Армения” Арсен Ованнисян на состоявшейся 20 октября пресс-конференции заявил, что отныне компания будет использовать новый способ реализации смартфонов – с договором на 1 или 2 года в случае использования ежемесячных постоплатных новых абонементов “Дельфин”, “Пантера” или “Бабочка”. Эти абонементы компания также задействовала 20 октября.
Этот договорной способ позволяет каждому покупателю приобрести телефон по доступной цене, в зависимости от размера месячной оплаты абонемента. В число предлагаемых моделей входят также 29 моделей телефонов и смартфонов от HTC, Samsung, iPhone, Nokia и Alcatel.
Например, 16-гигабайтовый Phone 4 можно приобрести за 180 000 драмов, если на два года стать абонентом “Дельфина”, “Пантеры” или “Бабочки” с постоплатным тарифным планом – 20 000 драмов ежемесячно. Или, например, HTC Wildfire S можно приобрести за 65 000 драмов с ежемесячной платой в 4000 драмов. Рыночная стоимость 16-гигабайтового Phone 4 – 330 000 драм, HTC Wildfire S – 150 000 драм.
“Наши абоненты давно ждут того, что мы, по примеру западного рынка, предоставим в Армении возможность приобретения этих телефонов по доступной цене и на основе договора”,- сказал Арсен Ованнисян.