Այսօր Օրանժ Արմենիա ընկերությունը մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտեց լրագրողներին մի քանի վիճակագրական տվյալներ՝ ընկերության ֆինանսական շահույթի մասին։
Նոյեմբերի 5-ին լրանում է ընկերության Հայաստանում գործելու 2 տարին։ Օրանժի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի խոսքով, այս երկու տարիների ընթացքում ընկերությունը կատարել է 150 մլն եվրո ներդրում Հայաստանում:։
«Եթե վերցնենք միայն 2011-ը, ապա այս տարի մինչը տարեվերջ կկատարենք 30 մլն ներդրում»,-ավելացրեց նա։
Ֆրանս Տելեկոմ խմբի անդամ Օրանժ Արմենիան 2009-ին մուտք գործելով հայկական շուկա՝ 2009 և 2010 տարիների ընթացքում Հայաստանում կատարել է 140 մլն եվրոյի և ավելի քան 50մլն դոլարի ներդրում։ Այն ապահովում է բջջային կապի և լայնաշերտ շարժական ինտերնետ հասանելիություն Հայաստանի 600 քաղաքներում և գյուղերում՝ բնակչության 95%-ին։
Ինչ վերաբերում է շահույթին, ապա Բրունոն ասաց, որ ընկերությունը դեռևս շահույթով չի աշխատում: Արևմտյան շուկաների օրինակով` երրորդ կամ չորրորդ օպերատորները սովորաբար շահութաբեր են դառնում 4-5 տարի անց, սակայն Orange Արմենիան կարծում է, որ կարող է ավելի լավ արդյունքներ ունենալ:

20 октября во время пресс-конференции компания “Orange Армения” предоставила журналистам несколько статистических данных относительно финансовой прибыли компании.
5 ноября исполняется 2 года, как компания “Orange Армения” действует на рынке Армении. Генеральный директор компании Брун Дютуа заявил, что в течение этих двух лет компании инвестиции компании составили 150 млн евро.
“Если взять только 2011 год, то уже к концу года мы сделаем инвестицию в 30 млн долларов”,- добавил он.
Член France Telecom – компания “Orange Армения” начала свою деятельность в Армении с 5-го ноября 2009 года, обеспечив 95%-ое покрытие территории страны и доступ к услугам связи в 600 общинах (городах и селах) республики.