2014թ. ֆուտբոլի ԱԱ տոմսերի վաճառքը կսկսվի 2013թ. օգոստոսին, հայտնում է ՖԻՖԱ-ի մամլո ծառայությունը:
2014թ. ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ մասը տեղի կունենա հունիսի 12-ից հուլիսի 13-ը Բրազիլիայում: 2013թ. նույնպես Բրազիլիայում տեղի կունենա Կոնֆեդերացիաների գավաթը:
«Բրազիլիայում կայանալիք աշխարհի առաջնության տոմսերի վաճառքը կսկսվի 2013թ. Կոնֆեդերացիաների գավաթից հետո: Կոնֆեդերացիաների գավաթի տոմսերը կվաճառվեն 2012թ. վերջում, վիճակահանությունից անմիջապես հետո»,-ՖԻՖԱ-ի մարքեթինգի գծով տնօրենի խոսքերն է մեջբերել Տյերի Վայլը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
ԱԱ բացման խաղը տեղի կունենա հունիսի 12-ին Սան Պաուլույում, իսկ եզրափակիչը՝ հուլիսի 13-ին Ռիո դե Ժանեյրոյի «Մարականա» մարզադաշտում:

21 Октябрь 2011 - 06:03 AMT
Продажа билетов на чемпионат мира 2014 года по футболу начнется в августе 2013 года, сообщает пресс-служба ФИФА.
Финальная часть чемпионата мира 2014 года пройдет с 12 июня по 13 июля в Бразилии. В 2013 году в Бразилии также пройдет Кубок конфедераций.
"Продажа билетов на чемпионат мира в Бразилии начнется после Кубка конфедераций-2013, скорее всего, в конце августа 2013 года. Билеты на Кубок конфедераций будут продаваться в конце 2012 года, сразу после жеребьевки. Мы приняли такое решение, чтобы избежать путаницы между двумя этими турнирами", – слова директора ФИФА по маркетингу Тьерри Вайль передает РИА Новости.
Матч открытия чемпионата мира состоится 12 июня в Сан-Паулу, а финал пройдет 13 июля на стадионе "Маракана" в Рио-де-Жанейро.