«ԱրմենՏել » ընկերությունը հայտարարում է «Ստատիկ IP-հասցե» ծառայության գործարկման մասին: Այն նախատեսված է Hi-Line ծառայության անսահմանափակ սակագնային փաթեթների (բացառությամբ «Մեգա+») բաժանորդ հանդիսացող ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց համար:
«Ստատիկ IP-հասցե» ծառայությունն ապահովում է համակարգչի մշտական էլեկտրոնային հասցե, որը չի փոխվում համակարգի վերաբեռնավորման կամ ինտերնետին վերամիացման դեպքում: Այն կտրամադրվի ինչպես նոր, այնպես էլ գործող բաժանորդներին գրավոր դիմումի հիման վրա: Ծառայության ակտիվացումն անվճար է, իսկ ամսական բաժանորդավճարը կազմում է 500 դրամ: «Ծառայությունը հատկապես հարմար է այն բաժանորդներին, ում անհրաժեշտ է առանց դժվարության ապահովել իրենց համակարգչի հեռահառ հասանելիությունը, կիրառել մասնագիտացված ծառայություններ կամ խաղեր, որոնք պահանջում են ստատիկ IP-հասցեներ: Այն հնարավորություն կընձեռի մեր բաժանորդներին առավելագույն արդյունավետությամբ և հարմարավետությամբ օգտվել Ինտերնետից տանը կամ աշխատանքի վայրում», – նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Բաժանորդային վարձ չի գանձվում իրավաբանական անձ հանդիսացող բաժանորդներից, որոնք օգտվում են 1024 կբիթ/վ և ավելի բարձր արագությանբ անսահմանափակ սակագնային փաթեթներից:
Ստատիկ IP-հասցեն` համակարգչի ունիվերսալ մշտական IP-հասցե է, որը չի փոխվում կապի յուրաքանչյուր նոր սեանսի ժամանակ: Ստատիկ IP-հասցեն թույլ է տալիս բաժանորդին կազմակերպել համակարգչային տարբեր ծառայություններ, մասնավորապես, տեղեկատվության ուղիղ հասցեագրում հատկացված ստատիկ IP-հասցեին, վիրտուալ WEB-սերվերների կազմակերպում տնային կամ գրասենյակային համակարգչում առանց դոմեյնների օգտագործման և գրանցման, Ինտերնետի միջոցով հեռահար մուտքի հնարավորությամբ կորպորատիվ ցանցերի կազմակերպում և այլն:

Компания «АрменТел» объявляет о запуске услуги «Статический IP-адрес» для физических и юридических лиц – абонентов безлимитных тарифных планов услуги Hi-Line (кроме ТП « Мега+»).
Услуга «Статический IP» обеспечивает компьютер постоянным электронным адресом, который не меняется после перезагрузки системы или повторного подключения к Интернету. Она предоставляется как новым, так и действующим клиентам на основании письменного заявления. Активация услуги бесплатна, ежемесячная абонентская плата составляет 500 драм.
«Услуга будет полезна, прежде всего, тем пользователям, которым необходимо без труда организовать доступ к своему компьютеру извне, использовать специализированные программы или игры, требующие статические IP-адреса. Она позволит нашим клиентам максимально эффективно и комфортно использовать возможности Интернета на работе и дома», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Абонентская плата за услугу не взимается с юридических лиц – абонентов тарифных планов услуги Hi-Line с пропускной способностью 1024 Кбит/с и выше.
Статический IP-адрес – это универсальный постоянный IP-адрес компьютера, не меняющийся при каждом новом сеансе связи. Применение статического IP-адреса позволяет пользователю организовать на своем компьютере различные сервисы, в частности, пересылку информации напрямую на выделенный статический IP-адрес, организацию виртуальных WEB-серверов на домашнем или офисном компьютере без использования и регистрации доменных имен, организацию распределенных корпоративных сетей с удаленным доступом через Интернет и т.п.