Հոկտեմբերի 24-28 կայանալու է Իտալիայի Տոսկանա նահանգի շաբաթը Երևանում: Այն կազմակերպել է Երևանի քաղաքապետարանի Մանկապատանեկան ստեղծագործության քաղաքային կենտրոնը և Հայաստանում Իտալիայի դեսպանությունը: Բացումը կայանալու է Մանկապատանեկան ստեղծագործության քաղաքային կենտրոնում «Էրմանո Շերվինո» դիզայն ստուդիայի հագուստների ցուցադրությամբ:
Հայտնի «Տեռե դել լեվանտե ֆիորենտինո» կազմակերպությունը կազմակերպելու է կրթական սեմինար`Հայաստանի տարածքում ագրոտուրիզմի զարգացման և տեղանքին հատուկ տիպիկ արտադրանքի արժևորման նպատակով: Մասնավորապես, կքննարկվեն տարածքային շուկայավարման ռազմավարությանը, էկոտուրիզմի զարգացմանն ու գյուղական վայրերում հյուրընկալությանն (ագրոտուրիզմ) առնչվող թեմաներ: Արվեստի Եվ ռեստավրացիայի ինստիտուտ – Պալացո Սպինելի ինստիտուտի հնագիտական գտածոների ռեստավրացիայի դասախոս Էլենա Ֆունգինին հոկտեմբերի 25-ին և 26-ին Երևանում կանցկացնի երկու սեմինար:
«Վենտի լուչենտի» ընկերակցությունը Երևանում ներկայացնելու է «Արարատ» ներկայացումը, որը պատմում է ցեղասպանության մասին և բեմադրվել է Վենետիկի հայ համայնքում:

С 24 по 28 октября состоится Неделя итальянской области Тоскана в Ереване. Она организована посольством Италии в Армении совместно с Городским центром детско-юношеского творчества мэрии Еревана. Неделя откроется показом коллекции модной одежды известного итальянского дизайнера Эрмано Шервино в Городском центре детско-юношеского творчества мэрии Еревана.
Известная компания “Terre del Levante Fiorentino” организовала образовательный семинар с целью развития агротуризма в Армении. В частности, будут обсуждены региональная политика ведения рынка, развитие экотуризма и темы, относящиеся к агротуризму. Преподаватель реставрации археологических находок Института Палаццо Спинелли Елена Фунгини 25 и 26 октября в Ереване выступит с двумя семинарами.
Компания “Venti Luchenti” в Ереване представит спектакль “Арарат”, рассказывающий о Геноциде армян. Спектакль поставлен усилиями армянской общины Венеции.