Երիտասարդ գրող Վահե Արսենի անունը կրճատվել է «Գրական տապան 2011» ծրագրից: Ինչպես նշված է գրողի Facebook սոցիալական ցանցի էջում, նա հրավիրված է եղել գրական օրերին, սակայն ծրագրի բացման օրը ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը նրան տեսել է և հաջորդ օրն իր անունը կրճատվել է հրավիրվածների ցուցակից:
«Արվեստն առանց չինովնիկների» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հայտնում է, որ 2008 թվականին կայացել է ԱՊՀ երկրների դեբյուտների համագործակցության միջոցառումը Դուշանբեում: Հայկական պատվիրակությունը Մշակույթի նախարարի գլխավորությամբ պետք է մեկներ այնտեղ: Մոսկվայից Վահե Արսենին հրավիրել են մասնակցելու միջոցառմանը, քանի որ ավելի ուշ պարզ է դարձել, որ նա է միջոցառման մրցանակակիրնեից մեկը` Հայաստանից միակը:
Այն ժամանակ Հասմիկ Պողոսյանի հետ հանդիպելով` գրողը պարզել է, որ առանց որևէ պատճառաբանության չի կարող մեկնել պատվիրակության հետ: Բանաստեղծն անձամբ կոնֆլիկտ է ունեցել Հ. Պողոսյանի հետ: Ըստ գրողի նախարարը այս քայլով վրեժ է լուծել կասեցնելով գրողի մասնակցությունը «Գրական տապանին»:

21 Октябрь 2011 - 12:35 AMT
Имя молодого писателя Ваге Арсена было исключено из программы “Литературный ковчег 2011”. Как написал Арсен на своей странице в Facebook, он был приглашен на мероприятие “Литературные дни”, однако в день открытия программы министр культуры Асмик Погосян увидела его, и на следующий день его имя было исключено из списка приглашенных.
Инициатива “Искусство без чиновников” заявляет, что в 2008 году в Душанбе состоялось мероприятие сотрудничества дебютов стран СНГ. Армянская делегация во главе с министром культуры должна была отправиться в Душанбе. Ваге Арсен был приглашен из Москвы для участия в мероприятии, поскольку чуть позже выяснилось, что он был одним из призеров, причем единственным из Армении.
Тогда, встретившись с министром культуры, писатель выяснил, что он не может вылететь вместе с делегацией на мероприятие. При этом никаких обоснований этому факту приведено не было. В результате между Ваге Арсеном и Асмик Погосян произошел личный конфликт. По словам писателя, министр культуры РА Асмик Погосян мстит ему за конфликт, произошедший между ними в 2008 году.