21 Հոկտեմբեր 2011 - 13:29 AMT
Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչը խոստովանել է, որ ավելին էր սպասում իր սաներից
Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարազդատ Ավետիսյանը Սլովակիայի հանդեպ 2:1 հաշվով հաղթանակից հետո Եվրոպայի ընտրական փուլում ասել է, որ ավելին էր սպասում իր սաներից:
«Մրցակիցը շատ լավ էր խաղում և թույլ չէր տալիս մեզ ազատ գործել, սակայն, բարեբախտաբար, մեզ հաջողվեց հաղթել: Սակայն, մենք դեռ շատ անելիք ունենք: Հունաստանի հետ խաղում հոկտեմբերի 23-ին կաշխատենք ամեն ինչ անել հաղթանակի հասնելու համար»,-ասել է Ավետիսյանը:
Ըստ Սլովակիայի հավաքականի մարզիչ Պտեր Գերգեյի, խաղի սկզբում նրանք գոլ խփելու մի քանի հնարավորություն ունեցան, սակայն իրացնել չկարողացան: «Երբ Հայաստանը գոլեր խփեց, մեր հաղթանակի հնարավորությունը նվազեց: Արդեն երկրորդ խաղակեսում մենք ցանկանում էինք առնվազն 2 գնդակ խփել, իմ սաներն ամեն ինչ արեցին դրա համար, ես գոհ եմ նրանցից: Կարծում եմ, ոչ ոքին այս խաղում լավագույն արդյունքը կլիներ»,-ասել է մարզիչը:

21 Октябрь 2011 - 13:29 AMT
Главный тренер сборной Армении по футболу до 19 лет Вараздат Аветисян после победы над Словакией в отборочном этапе чемпионата Европы со счетом 2:1 сказал, что ожидал большего от своих подопечных.
“Соперник действовал очень хорошо и не давал нам играть свободно, но, к счастью, нам удалось победить. При этом хочу сказать, что нам есть над чем работать. В матче с Грецией, который состоится 23 октября, мы постараемся сделать все, что бы достичь победы”,- сказал Аветисян.
По словам наставника словацкой команды Питера Гергея, в начале матча у них было несколько возможностей забить гол, но не удалось их реализовать. “Когда Армения забила голы, возможность нашей победы уменьшилась. Во втором тайме мы хотели забить как минимум два мяча, мои подопечные сделали все для этого, и я доволен ими. Думаю, что ничейный счет был бы лучшим результатом”,- отметил тренер.
Гергей сказал, что их цель, как и у всех остальных трех команд, – выйти в элит-раунд чемпионата Европы.
23 октября на стадионе “Мика” сборная Словакии сыграет с Андоррой, а на республиканском стадионе Армения встретится с Грецией.