Ռոտերդամում շարունակվում է բռնցքամարտի Եվրոպայի կանանց առաջնությունը: Հայ մարզուհի Արմինե Սինաբյանը (64կգ ք/կ) դուրս է եկել եզրափակիչ: Կիսաեզրափակչում Սինաբյանի մրցակիցը չեխ Մարտինա Շմորանզովան էր, որի հանդեպ նա վստահ հաղթանակ տարավ:
Հոկտեմբերի 22-ին հայ մարզուհու մրցակիցը կլինի թրքուհի Թաթար Գուլզումը:
Հայաստանի մյուս երեք ներկայացուցիչները դուրս են մնացել հետագա պայքարից: Հայկուհի Նահապետյանը (51կգ ք/կ) զիջել է Կարոլոնե Միչալժուկին (Լեհաստան). Նատալիա Բիրիուկը (Ուկրաինա) նոկաուտով հաղթել է Կարինե Գևորգյանին (57 կգ ք/կ), իսկ Աշխեն Սիմոնյանը (75 կգ ք/կ) չի կարողացել դիմակայել Լումինիտե Էլենե Տուրչինին (Ռումինիա):

22 Октябрь 2011 - 06:20 AMT
В Роттердаме продолжается чемпионат Европы по боксу среди женщин. Армянская боксерша Армине Синабян (в/к 64) вышла в финал. В полуфинале соперницей Синабян была чешская спортсменка Мартина Шморанзова, над которой она одержала уверенную победу.
22 октября в финале армянская боксерша встретится с Татар Гулзум (Турция).
Остальные три представительницы Армении выбыли из дальнейшей борьбы. Айкуи Наапетян (в/к 51) уступила Каролоне Мичалжук (Польша), Наталия Бириук (Украина) нокаутом выиграла у Карине Геворкян (в/к 57), а Ашхен Симонян (в/к 75) не смогла противостоять Лумините Элене Турчин (Румыния).