Orange Արմենիա մամլո ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ընկերության և «Շեն» բարեգործական կազմակերության աջակցությամբ Տավուշի մարզի Տավուշ գյուղում բացվել է գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոն։
1800 բնակիչ ունեցող այս գյուղում բացված համակարգչային սրահը համալրված է 6 համակարգչով, տպիչ/սկաներով, Orange-ի Flybox երթուղիչով և հարմարավետ կահավորանքով, որը գյուղի բնակիչներին հնարավորություն է տալու ոչ միայն կապի մեջ լինել աշխարհի հետ, այլ նաև մասնակցել համակարգչային դասընթացների: Նախագծի համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է 2 մլն 350 000 դրամ:
Ինչպես նշեց գյուղապետ Արթուր Հովհաննիսյանը, գյուղում ընտանիքների միայն 10%-ն ունի համակարգիչ և ինտերնետ տանը։ «Մենք կառուցել ենք ընդարձակ 3G+ ցանց և գերարագ ինտերնետը հասցրել մինչևիսկ սահմանամերձ բնակավայրեր: Կարծում ենք, որ հեռավոր բնակավայրերի բնակիչներին տալով մուտք դեպի ժամանակակից տեխնոլոգիաների աշխարհ` մենք հեշտացնում ենք նրանց կյանքը, կրճատում հեռավորությունները մտերիմների միջև, և շատ առումներով հնարավորություն տալիս ունենալ նույն հնարավորությունները, ինչ մայրաքաղաքի բնակիչներն ունեն», ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

В пресс-службе компании “Orange Армения” сообщают, что при содействии Orange и благотворительной организации “Шен” в деревне Тавуш Тавушской области открылся современный компьютерный центр со сверхбыстрым Интернетом.
В селе с населением 1800 человек открыт компьютерный центр, оборудованный 6 компьютерами, принтером и сканером, модемом Flybox от Orange, который позволит жителям деревни не только поддерживать связь с внешним миром, но и принимать участие в компьютерных курсах. Для реализации проекта компания “Orange Армения” предоставила сумму в размере 2 350 000 драмов.
Как отметил глава муниципалитета Артур Ованисян, в деревне только у 10% семей в домах есть компьютеры и Интернет.
“Мы построили расширенную сеть 3G+ и доставили сверхбыстрый Интернет в самые отдаленные и приграничные области Армении. Этим мы облегчили жизнь жителей деревни, дав им возможность сократить расстояние до близких и родных им людей. Они теперь обладают теми же возможностями, что и жители столицы”, – сказал генеральный директор компании “Orange Армения” Бруно Дютуа.