Նոյեմբերի 8-ին լույս է տեսնելու The Spanish Masters («Իսպանացի վարպետներ») հավաքածուն: Այն ընդգրկում է իսպանացի երեք ճանաչված կոմպոզիտորների` Իսահակ Ալբենիզի, Մանուել դե Ֆալլայի և Էնրիկե Գրանդոսի ստեղծագործությունները: Թողարկող ընկերությունն է Zenph Sound Innovations-ը: Հավաքածույում տեղ են գտել նաև աշխարհահռչակ թավջութակահար Զուիլ Բեյլիի և կանադահայ աշխարհահռչակ երգչուհի Իզաբել Բայրաքդարյանի կատարումները, հաղորդում է PRWeb-ը:
Իզաբել Բայրաքդարյանը ծնվել է 1974 թ-ին Լիբանանում: Վաղ մանկությունից երգել է Լիբանանի հայկական եկեղեցական երգչախմբում եւ ծնողների հետ Կանադա տեղափոխվելուց հետո շարունակել է ելույթ ունենալ Տորոնտոյի հայկական եկեղեցական երգչախմբում: Միաժամանակ ուսանելով օպերային երգն ու բիոինժեներիան` որպես հիմնական մասնագիտություն` Իզաբելն ընտրեց երգը եւ չսխալվեց: Ուսման ավարտից քիչ առաջ նրա երգեցողությունը Ռավինիայի փառատոնին լսեցին Չիկագոյի Lyric Opera-ի ղեկավարները, եւ արդյունքում երգչուհին հրավիրվեց մասնակցելու Ուիլյամ Բոլկոմի «A View From The Bridge» օպերային: Նա մեծ հաջողության է հասել 2000 թ-ին Պլասիդո Դոմինգոյի Օպերալիա մրցույթում հաղթելուց հետո: Նա կատարել է «Մատանիների տիրակալը: երկու աշտարակ» և Ատոմ Էգոյանի «Արարատ» ֆիլմերի երգերը: Ելույթ է ունեցել աշխարհի ամենահեղինակավոր բեմերում (Մետրոպոլիտան, Լա Սկալա և այլն): Ներգայացված է եղել հեղինակավոր «Գրեմմի» մրցանակին:

25 Октябрь 2011 - 10:16 AMT
Оперная певица Изабель Байракдарян приняла участие в записи сборника произведений испанских мастеров
8 ноября выйдет в свет музыкальный сборник “The Spanish Masters” (“Испанские мастера”). Он включает произведения трех известных композиторов: Исаака Альбениса, Мануэля де Фалла и Энрике Грандоса. Записывающая компания – Zenph Sound Innovations. В сборник вошли также исполнения всемирно известного виолончелиста Зуила Бейли и канадской певицы армянского происхождения Изабель Байракдарян, сообщает PRWeb.
Изабель Байракдарян родилась в 1974 году в Ливане. С раннего детства пела в церковном хоре армянской церкви в Ливане. После переезда вместе с родителями в Канаду она продолжила петь в церковном хоре армянской церкви в Торонто. Изабель Байракдарян одновременно изучала оперное пение и занималась биоинженерией, как основной профессией. Однако Изабель выбрала пение и не ошиблась. Ее исполнение услышали руководители Lyric Opera в Чикаго во время фестиваля в Равинии и пригласили певицу принять участие в опере Уильяма Болкома “A View From The Bridge”. Большого успеха она добилась после победы в конкурсе “Пласидо Доминго Operalia ” в 2000 году. Она является исполнительницей синглов к кинофильмам “Властелин колец. Две башни” и “Арарат” Атома Эгояна. Певица выступала на известных сценах (Метрополитан, Ла Скала и др.), была представлена на премию “Грэмми”.