Amazon.com-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Ջեֆ Բեզոսը Amazon-ի ֆինանսական հաշվետվության միջոցառման ժամանակ հայտնել է ներդրողներին, որ 2011-ի 4-րդ եռմասյակում հավանաբար վաճառքի կհանի Kindle Fire պլանշետներ, որոնց քանակը կարող է միլիոններով գերազանցել նախապես պլանավորված ցուցանիշը։ Նրա խոսքով, գնորդները կարծես հիացած են պլանշետով։ Այս մասին հաղորդում է CNET-ը։
«Սեպտեմբերի 28-ը Kindle-ի համար ամենաշատ պատվերներով օրն էր, որ երբևէ եղել է»,-ասել է Բեզոսը՝ նկատի ունենալով այն հսակայաքանակ պատվերները, որ Amazon-ն ունեցավ նոր 4 տեսակի Kindle պլանշետների շնորհանդեսից հետո։
Նշենք, որ չորսն էլ մատչելի են։ Kindle Fire-ը Amazon-ը վաճառում է 199 դոլարով, իսկ ամենամատչելի Kindle-ը 79 դոլար է։ «Kindle-ների շնորհանդեսից հետո երեք շաբաթում պատվերները կրկնապատվել են՝ գերազանցելով նախկին ժամանակներում շնորհանդեսներից հետո անմիջապես պատվիրված Kindle-ների քանակը»,- ասել է Ջեֆ Բեզոսը՝ հատուկ մատնանշելով Kindle Fire պլանշետը։
Հնարավոր է, որ Amazon-ը վաճառքի հանի 5 միլիոն Kindle Fire պլանշետ 2011-ի 4-րդ եռամսյակում։ Apple ընկերությունը սովորաբար վաճառքի է հանում իր iPad պլանշետները կրկնակի քանակությամբ, քան Amazon –ն իր Kindle –ները։
Kindle Fire-ն ունի Wi-Fi անլար ինտերնետ ցանցին միանալու հնարավորություն։ Այն օգտագործողներին 30 օր անվճար Amazon Prime ծառայությունից օգտվելու հնարավորություն է տալիս։ Պլանշետը չունի տեսախցիկ և բարձրախոս և հիմնականում նախատեսված է գրքերի ընթերցանության և ինտերնետից օգտվելու համար։ Amazon-ի մյուս երեք Kindle-ները համարվում են էլեկտրոնային գրքերի ընթերցանության սարքեր՝ e-reader-ներ։

26 Октябрь 2011 - 09:15 AMT
Основатель и исполнительный директор Amazon.com Джеф Безос во время предоставления финансового отчета компании Amazon заявил инвесторам, что в 4-ом квартале 2011 года, возможно, выставит на продажу миллионы планшетов Kindle. По его словам, покупатели в восторге от этих планшетов. Об этом сообщает CNET.
“28 сентября для Kindle был днем самых больших заказов за все это время”,- сказал Джеф Безос, имея в виду многочисленные заказы, которые компания получила после презентации новых 4-х моделей планшетов Kindle.
Следует отметить, что все 4 планшета есть в продаже. Kindle Fire от Amazon стоит 199 долларов, а самый дешевый планшет Kindle стоит 79 долларов. “После презентации заказы на планшеты Kindle выросли в два раза, превысив все наши предыдущие результаты”,- сказал Джеф Безос.
Возможно, Amazon в 4-ом квартале 2011 года выпустит на рынки около 5 миллионов планшетов Kindle Fire.
Kindle Fire обладает возможностью подключения к беспроводной Wi-Fi-связи. Он позволяет 30 дней пользоваться бесплатной услугой Amazon Prime. У планшета нет видеокамеры и динамика. Он в основном, рассчитан на чтение книг и пользование Интернетом. Остальные три планшета Kindle считаются устройствами чтения электронных книг – e-reader.