Հոկտեմբերի 26-ին Հայաստանի ֆուտբոլի մինչև 19 տարեկանների հավաքականը Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարում, որն անցնում է Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում, հանդիպել է Անդորրայի հավաքականի հետ:
Մինչ այդ հայ ֆուտբոլիստները իրենց ակտիվում ունեին 3 միավոր, առաջին խաղում նրանք հաղթեցին Սլովակիային 2:1 հաշվով, իսկ հետո զիջեցին Հունաստանին:
Առաջին իսկ պահից Վարազդատ Ավետիսյանի սաները հարձակման անցան: Նրանք բազում վտանգավոր պահեր ստեղծեցին Անդորրայի հավաքականի դարպասի մոտ, սակայն գոլ հաջողվեց խփել միայն 82-րդ րոպեին: 11-մետրանոցը հստակ իրացրեց Աղվան Պապիկյանը՝1:0:
Հայաստանի հավաքականը վաստակել է 6 միավոր և, գրավելով 2-րդ տեղը 10-րդ խմբում, դուրս է եկել Եվրոպայի առաջնության էլիտ-ռաունդ:
Հունաստանն ու Սլովակիան ոչ ոքի խաղացին՝ 1:1: Հունաստանը վաստակեց 7 միավոր և ելույթներն ավարտեց առաջին տեղում: 2012թ. գարնանը էլիտ ռաունդում կխաղան յուրաքանչյուր ընտրական թիմից երկուական հաղթողներ և երրորդ տեղը զբաղեցրած այն թիմը, որը լավագույն ցուցանիշները կունենա քառյակի երկու ուժեղագույն թիմերի հետ խաղերում: Եզրափակիչ փուլում Էստոնիայում տան տերերից բացի ներկայացված կլինեն ևս 7 հավաքականներ:

26 Октябрь 2011 - 12:14 AMT
26 октября сборная Армении по футболу до 19 лет в отборочном турнире чемпионата Европы, который проходит в Ереване, на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна сыграла против сборной Андорры.
До этой встречи армянские футболисты в своем активе имели 3 очка, в первой игре они со счетом 2:1 победили Словакию, а затем с тем же счетом уступили Греции.
С первых же минут матча подопечные Вараздата Аветисяна бросились в атаку. Они создавали множество опасных моментов у ворот Андорры, но забить гол удалось лишь на 82 минуте. Пенальти точно реализовал Агван Папикян – 1:0.
Сборная Армении набрала 6 очка, и, заняв второе место в 10 группе, вышла в элит-раунд чемпионата Европы.
Во второй игре группы Греция и Словакия сыграли вничью со счетом 1:1. Греция набрала 7 очков и завершила выступление на первом месте.
Весной 2012 года в элитном раунде сыграют по два победителя каждой отборочной группы и одна команда из числа занявших третьи места с лучшими показателями в матчах против двух сильнейших команд квартета. В финальном турнире в Эстонии вместе с хозяевами чемпионата будут представлены еще семь сборных.