Այսօր երեկոյան Մոսկվայի տանը կկայանա POPOK գովազդի միջազգային փառատոնի պաշտոնական բացման արարողությունը։Իսկ այս պահին արդեն ընթանում են փառատոնի շրջանակներում անցկացվող վարպետության դասերը։ Բոլոր հավատարմագրված մասնակիցները կարող են ներկա գտնվել վարպետության դասերին, իսկ նախօրոք չհավատարմագրվածները կարող են ձեռք բերել վարպետության դասերի տոմսեր հենց Մոսկվայի տանը 3500 դրամով, ուսանողները՝ 1000 դրամով։
Այս պահին ընթանում է Ռուսաստանից գովազդի մասնագետ Ալեքսեյ Անդրեևի վարպետության դասը՝ «Բրենդինգը որպես համաշխարհային սոցիալական միտումների հայելի 2011», որին կհաջորդեն ևս 3 վարպետության դասեր։ Փառատոնի ծրագրին կարելի է ծանոթանալ փառատոնի կայքում։
Փառատոնն այս տարի կանցկացվի հոկտեմբերի 27-29-ը՝ ներկայանալով նոր գույներով և ավելի քան 450 աշխատանքներով, տեղեկացնում են փառատոնի կազմակերպիչները։
Ներկայացվելու են աշխատանքներ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Լատվիայից, Իսպանիայից, Արաբական Միացյալ Էմիրություններից, Վրաստանից և Ղազախստանից: Հյուրերի թվում են արտասահմանցի մասնակցիներ, գովազդային և տեղեկատվական ոլորտի, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչներ:

On October 27, Yerevan’s House of Moscow will host an official opening of Popok International Advertising Festival.
Tickets for master classes organized on festival sidelines are available at the House of Moscow.
The first master class by advertising expert Aleksey Andreev, titled Branding as the Mirror of Global Social Trends 2011 was held today, with full festival program available at Popok website.
Popok 2011 to be held October 27 though 29 will host advertising and information experts from 25 European and Asian countries.
The festival will feature the following nominations: graphic design, print & outdoor, digital & new media, marketing campaign, ad clip, radio.
The festival budget totals AMD 20 mln, with the jury chaired by Franco Moretti, Group Chief Creative Director of Leo Burnett famous Italian advertising agency.